• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Jak odzyskać pieniądze od kontrahentów?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Magdalena Jarosz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 13:50
Witam!
Jakiś czas temu wykonałem remont pewnego biura. Wystawiłem fakturę i czekam na jej opłacenie już miesiąc. Klient nie odbiera ode mnie telefonów ani nie odpowiada na maile. Byłem u niego dwa razy ale nawet nie otworzył mi drzwi. Co mam robić w takiej sytuacji? Od razu mam iść do sądu?
Cytuj
Magdalena Jarosz - Ekspert Telefunken
http://www.telefunken.pl/tf-polska
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 13:57
Po pierwsze przed wszczęciem postępowania sądowego należałoby wezwać dłużnika do zapłaty z wyznaczeniem mu dodatkowego terminu do uiszczenia należności. W internecie znajdzie Pan wzory takich pism. Dobrze byłoby, gdyby otrzymał Pan potwierdzenie odbioru. Jeżeli po upływie terminu dłużnik wciąż nie uiści należności, można będzie złożyć pozew o zapłatę. Będzie to postępowanie gospodarcze, musi Pan wskazać na wszystkie twierdzenia i dowody istnienia długu takie jak: umowy, faktury, wezwanie do zapłaty.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
truskawka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 21:35
Ale jesteś w nieciekawej sytuacji.Nie znoszę takiego typu ludzi gdzie patrzą tylko jak wykorzystać innych. A czy koszty takiego postępowania też bedzie ponosić osoba ktora nie zapłaciła za wykonane prace? bo moze wyjść jeszcze tak ze stracisz na tym całym interesie z odzyskiwaniem długu.
Cytuj
Bożenka55

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 0:23
A moze spróbuj sie jeszcze jakoś z nimi skontaktować. Czasami luzie którzy są w ciężkiej sytuacji finansowej uciekają od takich spłat własnie w taki sposób i nie jest to metoda uzyskania czegoś za darmo ale robią to w strachu przed rozmową z wykonawca boją się tego starcia które moze nastąpić.
Cytuj
zuza

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 7:10
Bożenka to, że koleś może nie mieć kasy na zapłatę wcale go nie tłumaczy. Według mnie jak ktoś nie ma pieniędzy na remont to nie powinien go robić. Później są takie nieprzyjemne sytuacje. Z resztą w budowlance roi się od oszustów. Mój mąż miał kiedyś firmę budowlaną i remontował biuro pewnej znanej rodzinie. Nie zapłacili mu do dzisiaj a wiem, że kasę mają. Buractwo i tyle. Tom wezwij dłużnika do zapłaty a jak to nie pomoże zgłoś sprawę do sądu.
Cytuj
Beata17

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 23:34
Ja tam bym, sprawę od razu kierowała do windykacji. Nie można sobie pozwalać na cos takiego bo odpuścisz jednej osobie to znajdzie sie kolejna a chyba nie zakładałeś firmy po to żeby prowadzić ją charytatywnie. Nie daj sie i walcz o swoje pieniadze.
Cytuj
goyko

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 13:04
Firmy budowlane mają przechlapane z tymi oszustami. Wyślij temu kolesiowi pismo a jak to nic nie pomoże to idź do sądu. Nie powinieneś mu odpuszczać. Z drugiej strony zastanawiam się czy wykonałeś ten remont tak jak zażyczył sobie klient. Może nie jest zadowolony z Twojej pracy i dlatego nie chce zapłacić?
Cytuj
moniuska20

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 15:26
Rzeczywiście różnie może być. Może klient nie jest zadowolony z wykonanej pracy. Nie mniej jednak uważam, że takie rzeczy powinno od razu się zgłaszać wykonawcy a nie ukrywać się w domu. Wyślij do niego wezwanie do zapłaty i postrasz windykacją. Może w końcu zapłaci.
Cytuj
Storczykowa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 16:56
A można zrobić tak że od razu straszymy taką osobę windykacją? Bo moze wystarczyło by zadzwonić albo napisać sms że sprawa trafia do windykacji, taki klient sie wystraszy i od razu nam zapłaci. No chyba że w taki sposób nie można postępować ale wydaje mi sie że to mógłby być dobry sposób ;)
Cytuj
WspaniałaL

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 18:55
Nie no od razu chyba straszyć takiej osoby nie możesz tak robią tylko niektóre parabanki. Wyślij najpierw pismo ponaglające dopiero później sprawa w sądzie i windykacja inaczej mogliby posadzić Cię o zastraszanie a tego chyba nie chcesz prawda?
Cytuj
Odpowiedź