• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jaka wysokość składek ZUS

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Zyta5

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2014 18:45
Jestem zatrudniona na umowę o pracę, ale oprócz tego chciałabym założyć
własną działalność gospodarczą - czy muszę płacić składki ZUS?
Czy nie wystarczy, że płaci je mój pracodawca.
Jeśli muszę płacić takie składki ZUS, to czy całą kwotę a może przysługuje mi przez jakiś okres pomniejszona wartość?
Cytuj
Cecylia0

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 11:03
Z tego co się orjetuje dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą jet tak zwany preferencyjny ZUS .A jednocześnie jeżeli jesteśmy zarejestrowani na umowę o prace będziemy płacić tylko zdrowotne .Tak przynajmniej było ale obecnie nie wiem czy się coś pozmieniało i jaka jest wysokość składki zdrowotnej ,może ktoś się orjetuje ?
Cytuj
Zolza22

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 16:29
o kurcze niestety nie orientuje się ile takie składki mogą wynosić ale na pewno są niższe niż jak byś nie była nigdzie zatrudniona. Wiem bo moja mama przez pewien czas tak miała że była u kogoś zatrudniona a mimo to miała na siebie działalność gospodarczą. Płaciła wtedy mniejsze składki niż normalnie.
Cytuj
charlotte

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 17:26
O! Również chętnie się dowiem jak jest z tymi składkami, gdy ktoś jednocześnie pracuje i prowadzi firmę. Z tego co wiem składki ZUS są mniejsze przez dwa lata (orientujecie się ile wynoszą?) ale to w przypadku prowadzenia samej działalności...
Cytuj
KolczatKa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 0:39
Niższe sa na pewno ale ja też niestety nie wiem o ile. Może to zależne też jest od tego czy ktoś zarejestrowany jest na cały etat w innej pracy czy na pół i jakie składki odprowadza od danej osoby heh pracodawca. Bo jak sa wystarczające to może my już nie musimy wtedy nic płacić?
Cytuj
mamamrowek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 7:58
Właśnie wyczytałam w google, że nie musisz płacić ZUS-u. Będziesz płaciła tylko składki zdrowotne ok 240 złotych. Moim zdaniem to całkiem rozsądne rozwiązanie:) A jak jest w przypadku osób pracujących tylko w własnej firmie? Ile wynosi ZUS? Niestety nie znalazłam na ten temat informacji.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 14:34
mamamrowek napisał
Właśnie wyczytałam w google, że nie musisz płacić ZUS-u. Będziesz płaciła tylko składki zdrowotne ok 240 złotych. Moim zdaniem to całkiem rozsądne rozwiązanie:) A jak jest w przypadku osób pracujących tylko w własnej firmie? Ile wynosi ZUS? Niestety nie znalazłam na ten temat informacji.
Składki odprowadzane do ZUS oblicza się jako udział procentowy od zadeklarowanej przez przedsiębiorcy kwoty podstawowej, która nie może być niższa jednak niż 60 proc. prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego. W okresie pierwszych 2 lat od momentu rozpoczęcia wykonywania działalności gospodarczej podstawę tę stanowi zadeklarowana kwota, nie niższa jednak niż 30 proc. kwoty minimalnego wynagrodzenia.
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
mamamrowek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 18:23
Ja chyba nie nadaję się do prowadzenia własnej działalności. Dwa razy przeczytałam to co napisała Pani ekspert i nie zrozumiałam nic. Myślałam kiedyś o własnej firmie ale stchórzyłam i chyba dobrze się stało bo poległabym po przy pierwszym rozliczeniu z ZUS-em i US.
Cytuj
zuzannaanna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 18:39
Oj tam! Trochę wiary w siebie! Znalazłabyś dobrą księgową i jakoś byś przebrnęła przez to wszystko:) Ja też mówiłam, że firma nie jest dla mnie. Na samą byś o ZUS-ie, US, składkach, tych wszystkich papierach głowa mnie bolała. A teraz? Coraz częściej myślę o własnej firmie i ciągle szukam informacji jak sobie poradzić z ogarnięciem wszystkiego:)
Cytuj
lola85

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 19:38
Dokładnie! Uwierz w siebie i do boju!:) łatwo jest powiedzieć, że się nie da rady itd. Najważniejsze to spróbować. Jak się nie uda to będziesz wiedziała, że własna DG nie jest dla ciebie. Ale coś czuję, że ci się uda:) Możecie mi powiedzieć jakie opłaty oprócz ZUS-u i US wiążą się z działalnością?
Cytuj
Odpowiedź