• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Dotacje po za granicami

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Weronka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2014 11:29
Witam,bardzo poważanie zastanawiam sie nad założeniem pewnej działalności gospodarczej,jestem Polką. Przy zakładaniu firmy chciałabym skorzystać z dotacji unijnej. Niestety problem polega na tym ze chce ja założyć poza granicami naszego kraju, czy mogę wiec skorzystać w Polsce z dotacji unijnych ?
Cytuj
Dionizy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2014 18:58
Powiem Ci że sprawa nie jest łatwa. Ja niestety nie jestem żadnym ekspertem ale wydaje mi sie że jeśli chciałabyś się jako Polka starać o dotacje unijne to raczej na dofinansowanie działalności, którą otworzyłabyś na terenie naszego kraju, taka zabawa za granicę raczej Ci nie przejdzie. Ale może wypowie się jakiś ekspert.
Cytuj
Jolka20

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2014 19:47
Mnie też wydaje że coś takiego może nie przejść. Chociaż jak sie patrzy na to z drugiej strony chcesz sie starać o dotacje z Unii Europejskiej i chyba jeśli tą działalność gospodarczą chcesz otworzyć na terenie właśnie uni to może zgodzili by sie bo w końcu rozwijałabyś gospodarkę całej unii a chyba o to im chodzi. Przynajmniej ja tak to rozumiem.
Cytuj
Zolza22

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2014 20:18
A byłaś może pytać już o to w jakimś urzędzie? A dlaczego nie chcesz otworzyć tej działalności u nas? patrząc na to z perspektywy naszego państwa to raczej nie dają Ci dotacji na to żebyś otworzyła działalność na terenie innego kraju niż nasz a dotacje czerpała od nas. W jakim kraju chcesz otworzyć ten interes? Może tam popytaj o dotacje?
Cytuj
kajo3

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 11:55
Niestety wydaje mi się że nie uzyskasz dotacji w Polsce na założenie działalności za granicą.Najlepiej jak popytasz może nasze państwo przewiduje taka dotację .A nie lepiej jak dowiesz się w kraju w którym chcesz otworzyć tą działalność, myślę że każdy kraj ma takie programy które pomagają w otwarciu firmy .
Cytuj
koralka22

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 17:33
Jestem tego samego zdanie. Po za tym jeśli chcesz otworzyć działalność gospodarczą po za granicami naszego kraju to czemu chcesz sie starać o dofinansowanie od nas, pewnie podatki będziesz odprowadzać do kraju w którym ta działalność będzie otworzona. Tam powinieneś starać sie o takie dofinansowanie. ,
Cytuj
nicola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 18:04
Ja bym na Twoim miejscu starała się o dofinansowanie z kraju w którym mieszkasz. Oczywiście jeśli jesteś tam zameldowana. Czy to prawda, że firmy z zagranicy działające na terenie Polski są zwolnione od podatku VAT? Mam pomysł na działalność. Chciałabym ją założyć w Niemczech i działać na terenie Polski. Da się tak?
Cytuj
joasiamyk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.7.2014 21:48
Nie wiem czy rejestrując firmę za granicą możesz starać się o taką dotację. Musiałabyś poczytać albo na stronach poświęconych dotacjom albo skierować pytanie do ludzi, którzy będą mogli Ci udzielić fachowych informacji.
Cytuj
Mała Mi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.7.2014 9:54
Mój wujek otworzył firmę remontowo-budowlaną w Polsce, tu też dostał dotacje i wyjechał z firmą za granicę. Więc myślę, że to byłaby lepsza opcja jeśli chcesz dotacje w Polsce, z kolei jednak jeśli chcesz otworzyć działalność za granicą to lepiej starać się o dotacje w danym kraju. A może tam właśnie o te dotacje będzie prościej?
Cytuj
baskamy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.8.2014 14:31
Mała Mi napisał
Mój wujek otworzył firmę remontowo-budowlaną w Polsce, tu też dostał dotacje i wyjechał z firmą za granicę. Więc myślę, że to byłaby lepsza opcja jeśli chcesz dotacje w Polsce, z kolei jednak jeśli chcesz otworzyć działalność za granicą to lepiej starać się o dotacje w danym kraju. A może tam właśnie o te dotacje będzie prościej?


Dokładnie też bym tak zrobiła jak radzisz. Lepiej wyjechać stąd z dotacją niż robić na odwrót. Nie wiem czy za granicą są jakieś dotacje ale podejrzewam, że tak więc możesz się zainteresować i pewnie coś znajdziesz.
Cytuj
Odpowiedź