• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Firma transportowa - dofinansowanie

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Konstanty3

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.5.2014 11:06
Chciałbym założyć firmę transportową , myślę nad kupnem na początek auta dostawczego do 3,5t ale nie mam pojęcia od czego zacząć. Czy potrzeba jakieś zezwolenia licencje itp. Nie wiem czy w ogóle opłaca się założenie takiej firmy , czy można gdzieś uzyskać dofinansowanie z ue proszę o pomoc.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

19.5.2014 11:55
W przypadku firm transportowych sprawa jest dość złożona. Po pierwsze jeśli chodzi o dofinansowania "Unijne" w przypadku zakupu samochodów, gdy ubiega się firma transportowa, ich zakup nie jest dopuszczalny. Wykluczona jest pomoc na nabywanie środków transportu przez podmioty gospodarcze wykonujące działalność zarobkową w zakresie transportu drogowego. Dobra wiadomość jest taka, że nic nie stoi na przeszkodzie, by firmy transportowe starały się o dofinansowanie z Programów Regionalnych na rozwój firmy. Zakładając firmę oczywiście czeka Pana wiele formalności. W skrócie: należy założyć działalność gospodarczą (lub zawiązać spółkę), zakupić, wyleasingować lub wypożyczyć pojazd a także złożyć zawnioskować o licencję.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
MateuszO

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.5.2014 15:02
No i chyba Twoim sposobem na dofinansowanie będzie wzięcie pożyczki pod założenie działalności. Wiele banków oferuje taką pomoc. Wiadomo że już na starcie będziesz w jakiś sposób zadłużony ale może z czasem jak firma się rozwinie to będziesz mógł spokojnie to wszystko spłacić.
Cytuj
Wanana

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.5.2014 17:25
No chyba pozostało Ci tylko wziąć pożyczkę na działalność. Niestety w obecnej chwili ciężko jest pozyskać dofinansowanie na taką działalność jaką ty chcesz rozpocząć. Z niewiadomych przyczyn urzędnicy uważają że takie firmy nie potrzebują dofinansowania.
Cytuj
darecki

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.5.2014 17:09
A co z dotacjami z Urzędu Pracy? Dofinansowują firmy transportowe? Jest jakaś szansa, że otrzyma się pieniądze na samochód skoro UE nie chce dać? Nie rozumiem dlaczego z pieniędzy z dotacji nie można kupić samochodu... Dla mnie to oczywiste, że nie każdego stać na zakup samochodu dostawczego z własnej kieszeni. Banki też nie chętnie udzielają kredytów.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

23.5.2014 9:51
darecki napisał
A co z dotacjami z Urzędu Pracy? Dofinansowują firmy transportowe? Jest jakaś szansa, że otrzyma się pieniądze na samochód skoro UE nie chce dać? Nie rozumiem dlaczego z pieniędzy z dotacji nie można kupić samochodu... Dla mnie to oczywiste, że nie każdego stać na zakup samochodu dostawczego z własnej kieszeni. Banki też nie chętnie udzielają kredytów.
Cele wydatków w ramach dotacji są określane w konkretnych regulaminach ich przyznawania, które znajdują się na stronach internetowych każdego z urzędów pracy. Warto udać się do urzędu pracy i zapytać o możliwości otrzymania środków w konkretnym urzędzie.
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
Romek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.5.2014 14:56
Ale Powiatowe Urzędy Pracy jakie mają wymagania by przyznać takie dofinansowanie. Nie wiem jak jest w innych urzędach bo wiadomo ze co powiat to jest inaczej ale u nas to niektóre wymagania zdecydowanie biorą z kosmosu. Już lepiej chyba byłoby wziąć sobie jakiś kredyt na otworzenie działalności.
Cytuj
jaca

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.5.2014 19:14
Zgadzam się. Niektóre wymagania Urzędów Pracy są absurdalne. Mnie strasznie denerwuje to, że mają określone grupy ludzi którzy mogą starać się o dofinansowanie w danym roku. Moim zdaniem każdy powinien mieć szansę by starać się o pieniądze na biznes. Co do kredytu na działalność. Osoba bezrobotna raczej go nie dostanie:)
Cytuj
Patrycja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.5.2014 19:48
Dlaczego? Jak ja czytałam jakiś czas temu o dofinansowaniach na otworzenie własnej działalności to właśnie osoby bezrobotne mają dużo większe szanse. To nawet logiczne, jeśli osoba bezrobotna dostanie takie dofinansowanie to otworzy działalność i zmniejszy bezrobocie zatrudniając siebie i innych.
Cytuj
Jolka20

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2014 1:23
Tak ,osoba bezrobotna ,zarejestrowana w PUP może starać się na dofinansowanie własnej działalności .Przecież dzięki temu zmniejszy się bezrobocie .PUP organizuje szkolenia ,ty jako starający się musisz przedstawić biznesplan .W końcu oni też muszą mieć pewność że masz jakiś dobry pomysł.Dofinansowanie jest bezzwrotne ,jedynym warunkiem jest utrzymanie działalności przez rok bo jak nie dasz rady to będziesz zwracał wszystko .
Cytuj
Odpowiedź