• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Zatrudnianie kogoś z rodziny?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
jadzia303

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.7.2014 16:14
Czy mając własną firmę z kilkuosobową grupą pracowników wypada zatrudnić kogoś z własnej rodziny? Czy ktoś z Was ma za pracownika np. brata czy szwagra? Zastanawiam się jaka będzie reakcja już pracujących w tej sytuacji, chociaż chyba przy malutkiej firmie nie powinno być krzywych spojrzeń...?
Cytuj
Zyta5

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.7.2014 20:01
Według mnie to niz starszego ze zatrudnisz kogoś z rodziny, a co komu do tego czy Ty zatrudniasz obce osoby czy rodzine. ważne zeby odpowiednio dobrze wykonywali swoją prace i nie wywyższali sie nad innymi że mają jakieś specjalne względy.
Cytuj
Ania z Zielonego Wzgórza

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.7.2014 23:03
W małej firmie to myślę że nic nie powiedzą. jeśli byłaby to ogromna korporacja i masa chętnych na jedno miejsce do pracy to tak, pracownicy mogliby miec jakieś ''ale'', lecz w takie sytuacji raczej nikt słowa nie powie.
Cytuj
ORCHIDEA

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.8.2014 9:20
Nie popadajmy w paranoję, takie rzeczy to tylko w filmach. Rozumiem, że pracownicy moga się krzywo patrzec jeśli organizujesz rekrutację, jesteś prezesem dużej firmy a w końcu zatrudniasz szwagra, ale w małej firmie nikt Ci nic nie powie, asz sobie prawo zatrudnić kogo tylko chcesz.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

4.8.2014 11:06
Otóż to, zatrudniasz kogo chcesz, problem bedzie jesli osoba z rodziny okaze się złym pracownikiem, zwolnienie takiej osoby moze byc problemem, potem niesnaski w rodzinie itd.
Cytuj
Radosław

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.8.2014 15:41
Ja bym prędzej zatrudnil kogos zaufanego z rodziny niz kogos z ogloszenia, w razie czego masz wieksza pewnosc i zaufanie do takiego czlowieka.
Cytuj
Papatka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.8.2014 20:43
Też zdecydowałabym sie na zatrudnienie kogoś z rodziny? jeśli tylko traktować będzie taka osobę tak samo jak kogoś obcego i nie będzie mieć specjalnych względów to co Ci stoi na przeszkodzie?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

5.8.2014 14:59
Ja tez bym zatrudnił kogoś zaufanego, z rodziny. Pewnie trochę strach, ze rodzina ucierpi w razie gdyby sie nie udała współpraca, ale czemu od razu zakładać najgorsze, a teraz tyle osob poszukuje pracy, ze jest duże prawdopodobieństwo ze akurat ktoś z bliskich chciałby sie zatrudnić.
Cytuj
askomola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.8.2014 15:57
A dlaczego nie? Poza tym skąd ktoś ma wiedzieć, że to Twoja rodzina? Jeżeli jest dobrym pracownikiem to za bardzo nie ma to znaczenia, kto z kim jest spokrewniony. Gorzej to ma raczej ten zatrudniany, bo może być trochę alienowany z tego powodu.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

7.8.2014 11:59
Ja właśnie bym popatrzyła z drugiej strony, nawet jeśli sie ludzie nie dowiedzą, to Ty będziesz musiał bardziej pobłażliwie patrzeć na członka rodziny, a to będzie utrudniało Ci prace jako szefowi. Wszystkim sie to wydaje takie proste, ja dostrzegam pewne spore przeszkody.
Cytuj
Odpowiedź