Finanse na żywo

Blog finansowy Marzeny Kazbieruk

Polacy doczekali się podwyżek oprocentowania lokat

wczoraj, 20:06

Nest Bank postanowił zawalczyć o klientów, podwyższając oprocentowanie lokat.

 

Na Nest Lokacie zarobimy teraz o 0,1 p.p. więcej w skali roku w przypadku umów na okres od 7 dni do 12 miesięcy, a w przypadku lokaty na 24 miesiące zyskamy o 0,3 p.p. więcej.

 

Oprocentowanie Nest Lokaty wynosi obecnie od 1,4% do 2,4% (zależnie od okresu umowy) w przypadku lokat z kontem i od 1,2% do 2,2%, jeśli nie posiadamy/nie zakładamy w banku konta osobistego.

Lubię
Skomentuj
Szybka pożyczka w PKO Banku Polskim
Szybka pożyczka w PKO Banku Polskim
Wypłata nawet tego samego dnia, minimum formalności, możliwość konsolidacji zobowiązań z innych banków.
Sprawdź ofertę

Spadek oprocentowania lokaty na nowe środki w Noble Banku

10.03.2017 8:51

Obniżek ciąg dalszy, tym razem oprocentowanie depozytów na nowe środki spadło w Noble Banku. Lokatę/e-Lokatę na nowe środki (14 edycja) założymy już tylko na 2% (w poprzedniej edycji można było liczyć na zysk 2.1% w skali roku). Zmienił się też dzień badania salda na rachunkach klienta w GNB (na 31 grudnia 2016 r.).

Lubię | 4 osoby lubi
Skomentuj
Porównaj najlepsze kredyty
Porównaj najlepsze kredyty
0 zł za kontakt doradcy, 0 zł za poradę specjalisty, 0 zł za dopasowanie ofert
Sprawdź ofertę

Promocja dla nowych środków na koncie oszczędnościowym w BZ WBK

7.03.2017 11:21

BZ WBK udostępnił atrakcyjną promocję w ramach Max Konta Oszczędnościowego. W przypadku nowych środków (dzień bazowy brany pod uwagę przy wyliczaniu salda na rachunkach klienta to 27.02.2017 r.) będzie można liczyć na wysokie oprocentowanie:

- 2% (dla kwot od 0,01 zł do 99 999, 99 zł)

- 1,5% (dla kwot od 100 000 zł)

Do promocji można przystąpić do 30.06.2017 r.

Lubię
Skomentuj

2,1% zamiast 2,2% na nowe środki w Idea Banku

6.03.2017 16:18

W tym miesiącu spadło również oprocentowanie dostępne na Lokacie na Nowe Środki w Idea Banku. W miejsce proponowanych do niedawna 2,2% bank oferuje teraz 2,1%. Na pocieszenie dodam, że pojawił się za to nowy okres depozytowy: 1M (oprócz niego można zdeponować pieniądze na tej lokacie na okres 4, 6 i 9 miesięcy).

Lubię | 1 osoba lubi
Skomentuj

Mniej na Lokacie na Nowe Środki w Getin Banku

6.03.2017 7:37

Od dziś mniej zarobimy na Lokacie na Nowe środki i e-Lokacie na Nowe środki w Getin Banku. Zamiast dotychczasowych 2,1% dostaniemy już tylko 2% (w skali roku).

 

Zmienił się również dzień badania salda środków klienta zdeponowanych na rachunkach w Getin Banku to 31.12.2016 r.

Lubię | 2 osoby lubi
Skomentuj

Dobre konto od Nest Banku

3.03.2017 12:59

Rynek produktów bankowych dynamicznie się rozwija. Wystarczy spojrzeć choćby na konta osobiste aby dostrzec jak często banki tworzą nowe rozwiązania lub modyfikują już istniejące produkty. Niestety wiele instytucji podczas wprowadzania nowego rachunku nie liczy się z dobrem potencjalnego klienta, a kieruje się jedynie własnymi korzyściami. Na szczęście na rynku istnieje jeden bank, który zaprzecza temu stwierdzeniu. Mowa tutaj o Nest Banku, który jako jeden z nielicznych posiada w swojej ofercie zupełnie darmowy rachunek osobisty.

 

Nest Bank to marka, która powstała pod koniec ubiegłego roku (dokładnie w październiku) i od razu przebojem wdarła się do polskiego systemu bankowego. Sztandarowym produktem tej instytucji jest rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy o nazwie Nest Konto, który jest oferowany całkowicie bezpłatnie. Oznacza to, że prowadzenie i obsługa karty debetowej wydanej do tego konta nie wymaga od klienta żadnych nakładów finansowych.

 

Co ważne, posiadacze Nest Konta nie płacą także za internetowe przelewy krajowe, czy wypłaty pieniędzy ze wszystkich bankomatów w Polsce. Na uwagę zasługuje jeszcze fakt, że wspomniane konto może być zasilane w drodze samodzielnej wpłaty gotówki w oddziale stacjonarnym lub w jednym z 2500 wpłatomatów obsługiwanych przez sieć Euronet. Absolutną nowością jest możliwość płatności za pośrednictwem aplikacji Android Pay. Usługa przeznaczona jest dla Klientów indywidualnych i biznesowych z możliwością dodania kart debetowych i kredytowych.

 

Osoby zainteresowane otworzeniem Nest Konta w ramach oferty powitalnej mogą również skorzystać z Lokaty Witaj oprocentowanej na 4 proc. w skali roku. Maksymalna kwota jaką można ulokować na tym depozycie to 10 tys. złotych a okres jej trwania to równe 3 miesiące. Trzeba jednak pamiętać, że z tego produktu można skorzystać wyłącznie w ciągu 30 dni licząc od daty otwarcia konta.

Lubię | 1 osoba lubi
Skomentuj

Dwuletnia pożyczka, czyli kto udziela długich chwilówek

1.03.2017 10:50

Kredyty pozabankowe na ogół kojarzone są z krótkim terminem spłaty oraz niską kwotą jaką można pożyczyć. To nie do końca prawda, gdyż na rynku można znaleźć produkty opiewające na naprawdę wysokie kwoty i z okresem spłaty liczonym w latach. Jednym z podmiotów oferujących takie rozwiązania jest chociażby firma Provident, która wygrała marcowy ranking firm udzielających długich pożyczek przygotowany przez porównywarkę finansową Comperia.pl.

 

Elementem wyróżniającym ofertę Providenta na tle konkurencji jest wysoka maksymalna kwota pożyczki wynosząca aż 15 tys. złotych oraz dwuletni okres spłaty tego zobowiązania. Jeśli dołożymy do tego proste procedury związane z zaciągnięciem tego produktu oraz dopasowany do możliwości klienta sposób jego spłaty (raty tygodniowe lub miesięczne), to otrzymujemy produkt, który bez kompleksów może konkurować z pożyczkami bankowymi.

 

Pełna treść rankingu jest dostępna TUTAJ

Lubię | 3 osoby lubi
Skomentuj
Avatar zastępszy
Łukasz Łysy # 3.03.2017 23:48
Oj, nie tylko krótki termin spłaty. Zauważamy i my zapotrzebowanie na więcej takich ofert i u nas też taki będzie do zapoznania się (http://www.darmopozyczka.pl).
odpowiedz
Lubię

Zmiany w cenniku Citi Handlowego: drożeją konta i karty

1.03.2017 9:31

Od dziś klienci Citi Handlowego muszą się liczyć z wyższymi kosztami obsługi kont, kart i bankomatów. Podwyżki nie ominą nawet zamożnych klientów, korzystających z droższych, prestiżowych rodzajów rachunków.

 

Wraz z 1 marca drożeją w Citi Handlowym:

- obsługa kart debetowych dla posiadaczy CitiKonta (z 6 do 8 zł miesięcznie),

- koszty przelewów zlecanych przez telefon oraz w placówkach banku (z 10 zł do 20 zł),

- wypłaty gotówkowe z bankomatów obcych (z 5 do 7 zł),

- w przypadku posiadaczy pakietu Citi Priority: opłata warunkowa za prowadzenie konta osobistego lub oszczędnościowego (30 zł) oraz opłata warunkowa za obsługę karty (z 5 do 8 zł),

- prowadzenie rachunku Citigold (ze 150 zł do 220 zł).

Lubię | 2 osoby lubi
Skomentuj

Kredyt gotówkowy Happy End

22.02.2017 13:13

BGŻ BNP Paribas wprowadził do oferty nowy kredyt z oprocentowaniem 4,4% w skali roku i prowizją w wysokości 9,9% lub 11,9% . Mowa o Kredycie gotówkowym Happy End, dostępnym dla kwot od 1000 do 30 000 zł przy okresie spłaty od 6 do 60 miesięcy.

 

Oferta nie wiąże się z koniecznością wykupienia ubezpieczenia, chociaż bank dopuszcza taką możliwość.

Lubię | 1 osoba lubi
Skomentuj

Dla poszukiwaczy pieniędzy

22.02.2017 11:58

Na rynku pożyczek pozabankowych pojawił się właśnie nowy gracz. Mowa tutaj o portalu Pożyczka Poszukiwana, na którym w szybki i prosty sposób można zaciągnąć kredyt w wysokości maksymalnie 5 tys. złotych z okresem spłaty wynoszącym nawet 30 miesięcy. Partnerem wspomnianego portalu jest firma SMS Kredyt Sp. z o.o. (polski podmiot działający na rynku już od 2007 roku), co sprawia, że cała obsługa procesu kredytowego jest bardzo przyjazna klientowi.

 

Osoba zainteresowana zaciągnięciem pożyczki wystarczy, że wypełni stosowny wniosek internetowy, po czym otrzyma sms-a potwierdzającego otrzymanie kredytu, podpisze umowę u kuriera i odbierze pieniądze w wybrany przez siebie sposób - na poczcie, w banku lub przelewem na swoje konto.

 

Warty uwagi jest jeszcze fakt, że z oferty mogą skorzystać osoby w wieku od 20 do 80 lat posiadające stałe źródło dochodów oraz mogące się pochwalić pozytywną historią kredytową.

 

Więcej informacji na temat tego rozwiązania znajdziecie na portalu PozyczkaPoszukiwana.pl

Lubię
Skomentuj