Finanse na żywo

Blog finansowy Marzeny Kazbieruk

Zamieszkaj na swoim z Credit Agricole

pinezka

Cenisz sobie niezależność i chcesz szybko ją osiągnąć? Sprawdziliśmy, który bank pomoże Ci najtaniej sfinansować marzenia o WŁASNYCH czterech kątach. Ta rata Cię zaskoczy.

 

Więcej informacji w najnowszym rankingu kredytów hipotecznych Comperia.pl.

Lubię
Skomentuj
Szybka pożyczka w PKO Banku Polskim
Szybka pożyczka w PKO Banku Polskim
Wypłata nawet tego samego dnia, minimum formalności, możliwość konsolidacji zobowiązań z innych banków.
Sprawdź ofertę

Pożyczka Szkolna od Alior Banku

dziś, 8:16

Już za dwa tygodnie początek nowego roku szkolnego, a wraz z nim obowiązkowe wydatki. Dla osób, które będą chciały skorzystać z dodatkowego zastrzyku gotówki podczas przygotowywania wyprawki dla dziecka, Alior Bank udostępnił specjalną ofertę: Pożyczkę Szkolną z prowizją 0%. 

 

W ramach kredytu możemy pożyczyć od 500 do aż 200 000 tys., natomiast okres spłaty może wynosić do 48 miesięcy. Promocyjne warunki dostępne są zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów banku, którzy zdecydują się na ubezpieczenie pożyczki.

 

 

 

Lubię
Skomentuj
Porównaj najlepsze kredyty
Porównaj najlepsze kredyty
0 zł za kontakt doradcy, 0 zł za poradę specjalisty, 0 zł za dopasowanie ofert
Sprawdź ofertę

Murapol zbuduje 569 lokali na warszawskim Ursusie

10.08.2017 18:09
Spółka należąca do Grupy Murapol podpisała umowę na zakup gruntu o powierzchni 4,4 ha przy ul. Henryka Brodatego w Warszawie w dzielnicy Ursus. Koszt nabycia działki to 45,8 mln zł netto. Na nowo nabytym terenie powstanie kompleks mieszkaniowy, liczący 569 lokali (w 15 budynkach). Łączna powierzchnia użytkowa nieruchomości wyniesie ponad 31,4 tys. metrów kwadratowych.
 
 
To jeden z dziesięciu projektów budowlanych rocznie, planowanych w Warszawie przez grupę Murapol. Aktualnie deweloper prowadzi prace budowlane w dwóch inwestycjach, a kolejne 7 jest w trakcie przygotowań
Lubię
Skomentuj

Kieszonkowe od Nest Banku

10.08.2017 10:17

Beneficjenci programu 500 Plus mogą przebierać w ofertach bezpłatnych kont. Mało tego - wiele banków daje dodatkowe bonusy dla osób pobierających świadczenia rodzinne, o ile tylko będą je otrzymywać na konto tego banku. Jedną z tego typu ofert przedstawił Nest Bank, który będzie rozdawał Nest Kieszonkowe (50 zł kwartalnie, max 200 zł łącznie) klientom, którzy skorzystają z konta osobistego (z przelewem wynagrodzenia) i rachunku oszczędnościowego. Więcej szczegółów w regulaminie banku.

Lubię | 3 osoby lubi
Skomentuj

MdM 2.0 - od dziś można składać wnioski o kredyty z dopłatą

8.08.2017 10:20

Z dniem dzisiejszym Bank Gospodarstwa Krajowego wznowił przyjmowanie wniosków o kredyty w programie Mieszkanie dla Młodych. Do rozdysponowania pozostaje 67 mln zł. Dużo? Okazuje się, że wcale nie - eksperci BGK przewidują, że limit zostanie wyczerpany już w pierwszych dniach od wznowienia rezerwacji dopłat.

 

Zarówno warunki udziału w programie, jak i obowiązujące limity cenowe powierzchni lokali dla poszczególnych miast i województw pozostały bez zmian.

Lubię | 4 osoby lubi
Skomentuj

BZ WBK udostępnia biometrię głosową

7.08.2017 10:11

Klienci korporacyjni Banku Zachodniego WBK mogą już korzystać z biometrii głosowej. Ten nowoczesny sposób rozpoznawania tożsamości ma skrócić proces weryfikacji aż o 40% - do kilkunastu sekund.


System biometrii głosowej pozwala na identyfikację danej osoby poprzez analizę jej głosu. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania klient banku nie musi pamiętać dodatkowych haseł czy kodów PIN.

 

By korzystać z tego mechanizmu, najpierw klienci banku będą musieli zarejestrować próbkę głosu. W ocenie BZ WBK biometria głosowa zapewnia pełne bezpieczeństwo (brak ryzyka w związku z brakiem możliwości skopiowania głosu i odtworzenia go za pomocą nagrania).

Lubię | 2 osoby lubi
Skomentuj

Koniec OFE już w lipcu 2018 roku

5.08.2017 9:38

Ministerstwo Rozwoju podało terminy kolejnych działań mających na celu przekształcenie OFE w fundusze inwestycyjne polskich akcji.

 

Projekty ustaw będą przekazane do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji publicznych już po wakacjach ( w III kwartale 2017 r.), z kolei pod koniec roku (w IV kwartale 2017 r.) projekty mają być przyjęte przez Radę Ministrów, a następnie trafią do Parlamentu.

 

Samo wdrażanie zmian ma rozpocząć się już z początkiem 2018 r. W tym czasie nastąpi przekształcenie PTE - zarządzające aktywami OFE - w TFI, a przekształcone poszczególne konta członkowskie OFE przekształcone zostaną w rejestry uczestników funduszy inwestycyjnych.

Lubię | 2 osoby lubi
Skomentuj

"Lato z kartą" w eurobanku

4.08.2017 10:06

Na cały okres wakacji (do 30 września br.) eurobank znosi opłaty za korzystanie z kart kredytowych za granicą (za przewalutowanie transakcji zagranicznych) i rezygnuje z prowizji od wypłat z bankomatów banku.Bank daje dodatkowo szansę uzyskania bonusu: nawet do 130 zł w postaci zwrotu 5% (do 100 zł) wydatków kartą w zagranicznych restauracjach i dodatkowe 30 zł za wykonanie 5 transakcji (na łączną kwotę min. 100 zł) telefonem za pomocą usługi Android Pay.

 

Z promocji „Lato z kartą” mogą skorzystać zarówno nowi, jak i obecni użytkownicy kart kredytowych z oferty eurobanku.

Lubię | 3 osoby lubi
Skomentuj

Bitcoin cash: nowa kryptowaluta zastąpi bitcoiny?

3.08.2017 20:10

1 sierpnia światło dzienne ujrzała nowa kryptowaluta: bitcoin cash (BCC). Podobieństwo nazwy do najpopularniejszej kryptowaluty na świecie: bitcoina wcale nie jest przypadkowe.

BCC to efekt uruchomienia odnogi łańcucha bloków, opracowanej na nieco innych założeniach od bitcoina. Wszystko po to, by przełamać ograniczenia techniczne, z jakimi musieli się zmagać posiadacze bitcoinów (m.in. coraz dłuższy czas przetwarzania operacji finansowych z jego użyciem). W bitcoin cash zastosowane zostały nowe rozwiązania, w tym 8-megabajtowe bloki zamiast 1-megabajtowych, stosowanych w bitcoinach, co ma zwiększyć przepustowość przetwarzanych transakcji.

Aktualna wartość nowej kryptowaluty sięga ok 400 USD.

Lubię | 2 osoby lubi
Skomentuj

KNF zadowolona z ustawy o pomocy dla frankowców

2.08.2017 20:18

Komisja Nadzoru Finansowego wydała pozytywną opinię o przedstawionym dziś projekcie ustawy o wsparciu kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej. W komentarzu wydanym przez KNF możemy przeczytać, że prezydencka propozycja stanowi kompromis między interesem kredytobiorców a interesem sektora bankowego, którego stabilność finansowa nie ulegnie zagrożeniu.

 

Projekt ustawy, który trafił dziś do Sejmu, zakłada m.in. podniesienie progu dochodowego umożliwiającego uzyskanie wsparcia przez osoby mające trudności w spłacie kredytu mieszkaniowego. Zaproponowany też został nowy instrument pozwalający na dobrowolną restrukturyzację kredytów walutowych. Pomoc finansowa (m.in. nieoprocentowane wsparcie finansowe do 2 tys. zł miesięcznie przez nawet 36 miesięcy) będzie udzielana kredytobiorcom z Funduszu Restrukturyzacyjnego, do którego mają trafiać składki banków. Roczne wydatki na fundusz nie powinny przekraczać 3,2 mld zł.

 

Odmienne zdanie na temat skutków projektu ma jednak Związek Banków Polskich, którego zdaniem tak wysokie składki negatywnie wpłyną na kondycję sektora bankowego.

Lubię
Skomentuj