Finanse na żywo

Blog finansowy Marzeny Kazbieruk

Poczta Polska w programie Mieszkanie Plus

dziś, 16:15

Poczta Polska podpisała dziś z BGK Nieruchomości SA umowę o współpracy w zakresie przekazania gruntów na rzecz realizacji programu Mieszkanie Plus. Póki co sprawa dotyczy terenów w Warszawie (dwie lokalizacje), Wrocławiu, Grudziądzu oraz Rybniku (po jednej lokalizacji).

 

Na gruncie udostępnionym przez Pocztę powstaną domy wielorodzinne przeznaczone na wynajem z opcją wykupu, które mają zapewnić stabilność rodzinom korzystającym z programu Mieszkanie Plus. Poczta tymczasem zapewni sobie dochód z nieruchomości, których do tej pory nie potrafiła efektywnie zagospodarować.

Lubię
Skomentuj
Szybka pożyczka w PKO Banku Polskim
Szybka pożyczka w PKO Banku Polskim
Wypłata nawet tego samego dnia, minimum formalności, możliwość konsolidacji zobowiązań z innych banków.
Sprawdź ofertę

PKO BP z ofertą dla frankowiczów

dziś, 15:35

Zgodnie z zapewnieniami prezesa PKO BP Zbigniewa Jagiełły, już za kilka miesięcy (na przełomie II i III kwartału) bank ma przedstawić propozycję rozwiązania problemu nadmiernego zadłużenia frankowiczów.

 

Oferta ma być dostępna dla kredytobiorców ze współczynnikiem DTI przekraczającym 65%, posiadających jedno mieszkanie lub dom. Docelowo wysokość raty po przejściu na kredyt złotowy miałaby pozostać taka sama. Niestety szacuje się, że warunki uczestnictwa w przewalutowaniu kredytu frankowego na zasadach, które chce zaproponować PKO BP, spełniłoby zaledwie kilka procent kredytobiorców.

Lubię
Skomentuj
Porównaj najlepsze kredyty
Porównaj najlepsze kredyty
0 zł za kontakt doradcy, 0 zł za poradę specjalisty, 0 zł za dopasowanie ofert
Sprawdź ofertę

Od września nowe prawo nieruchomościowe. Czy pośrednicy powinni się bać?

dziś, 9:22

Po deregulacji zawodu pośrednika w obrocie nieruchomościami (co nastąpiło z początkiem 2014 r.) podniosło się wiele głosów protestu przeciwko liberalizacji przepisów dotyczących profesji o tak dużym znaczeniu dla kieszeni konsumentów. Ryzyko związane z działaniem na szkodę klientów okazało się tak duże, że ostatecznie rząd postanowił nieco bardziej zadbać o ochronę osób, które powierzają losy swoich nieruchomości w ręce pośredników i zarządców. I tak od września zacznie obowiązywać w Polsce nowe prawo, o którym więcej możecie przeczytać tutaj.

Lubię
Skomentuj

Moneybacki wracają do łask

wczoraj, 17:13

Na rynek bankowy znów wkracza moda na konta z premią typu moneyback. Na zwrot wydatków za zakupy, opłaconych kartą, można liczyć m.in. w tych bankach:

 

- BGŻ BNP Paribas (2% na Koncie Optymalnym: do 25 zł miesięcznie, maksymalnie 300 zł rocznie),

- T-Mobile Usługi Bankowe (5% na Koncie Freemium: maksymalnie 15 zł miesięcznie, ale nie więcej niż 90 zł przez 6 miesięcy),

- Bank Millennium (5% na Koncie 360 stopni: do 30 zł, maksymalnie 360 zł przez 6 miesięcy),

- mBank (2% na eKoncie Standard: do 50 zł miesięcznie, ale nie więcej niż 300 zł w ciągu 6 miesięcy),

- Toyota Bank (5-10% na Koncie Jedynym: do 50 zł miesięcznie – promocja będzie obowiązywać do końca grudnia 2017 r.),

- Bank Pocztowy (do 5% na Bliskim Koncie Pocztowym: do 20 zł miesięcznie, maksymalnie 200 zł - do końca 2017 r.),

- eurobank (5% na Koncie Active: do 60 zł miesięcznie i 720 zł w ciągu 12 miesięcy kalendarzowych).

 

Po więcej aktualnych informacji na temat najlepszych rachunków z premią zapraszamy do naszej porównywarki kont osobistych z bonusem.

Lubię
Skomentuj

Nowe konta w BGŻ BNP Paribas

wczoraj, 15:47

Od dziś w BGŻ BNP Paribas można założyć nowe konto osobiste. Do wyboru pozostają:

- Konto Optymalne,

- Konto Maksymalne,

- Konto Premium.

 

W dodatku - jedno z nich może być całkowicie darmowe w zakresie podstawowych usług - i to bez żadnych dodatkowych warunków. Mowa o Koncie Optymalnym, którego krótką charakterystykę znajdziecie poniżej:

- 0 zł za prowadzenie konta,

- 0 zł za obsługę karty debetowej (Mastercard Debit),

- 0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów BGŻ BNP Paribas i Planet Cash (w pozostałych przypadkach opłata wyniesie 5 zł od transakcji),

- 0 zł za przelewy internetowe.

 

Posiadacz Konta Optymalnego może ponadto bezpłatnie pobierać gotówkę z zagranicznych bankomatów (ale tylko należących do grupy BNP Paribas oraz w ramach Global Alliance) oraz uczestniczyć w programie money back (mając możliwość otrzymania rocznie nawet 300 zł zwrotu za zakupy).

Lubię
Skomentuj

Klienci Pekao mogą już założyć Profil Zaufany

21.05.2017 20:26

Pekao jako kolejny bank udostępnił możliwość zakładania i potwierdzania Profilu Zaufanego przez bankowość elektroniczną. Dzięki temu 3,2 mln osób (bo tylu klientów indywidualnych - zgodnie z informacjami podanymi przez bank - posiada dostęp do Pekao24), może zacząć załatwiać sprawy urzędowe przez internet.

 

Warto przypomnieć, że Profil Zaufany pozwala m.in. na:

- podpisywanie deklaracji podatkowych,

- złożenie wniosku o dowód osobisty,

- złożenie wniosku o kartę EKUZ,

- sprawdzenie stanu posiadanych punktów karnych.

 

O tym, jak założyć Profil Zaufany w Pekao SA, dowiecie się z tej krótkiej instrukcji.

Lubię
Skomentuj

Ubezpieczenie w ING kupisz bez wychodzenia z domu

19.05.2017 17:12

W ofercie ING Banku Śląskiego zagościły nowe ubezpieczenia (turystyczne, komunikacyjne, mieszkaniowe i zdrowotne), które wykupić można przez Internet - bez konieczności tracenia czasu na wizyty w oddziale.

 

Dzięki personalizacji polis każdy zainteresowany ma bez trudności znaleźć pakiet odpowiadający jego potrzebom. Do wyboru pozostają:

- ubezpieczenie zdrowotne z Nationale-Nederlanden (chroniące m.in. w przypadku zachorowania na raka),

- ubezpieczenie komunikacyjne z PZU (OC, autocasco, NNW, ubezpieczenie szyb i assistance),

- ubezpieczenia nieruchomości z PZU,

- ubezpieczenia turystyczne z AVIVA (m.in. NNW, assistance, ochrona bagażu).

 

Zainteresowani mogą nabyć polisę przez bankowość elektroniczną Moje ING lub serwis internetowy banku.

Lubię
Skomentuj

Przerwa techniczna w obsłudze kart płatniczych Banku Pocztowego

19.05.2017 14:50

Klientów Banku Pocztowego uprzedzamy, że jutro (w sobotę, 20 maja 2017 r.) w godzinach 4:00-5:00 nastąpi przerwa w obsłudze posiadanych przez nich kart płatniczych. Utrudnienie będzie wynikiem przeprowadzanych w tym czasie przez Bank Pocztowy prac serwisowych.

 

Podobna przerwa zaplanowana jest także na 27 maja (w godz. 4:00-6:00).

Lubię | 2 osoby lubi
Skomentuj

Ponad milion Polaków bankuje tylko mobilnie

19.05.2017 9:31

Według raportu Cashless.pl ponad milion Polaków obsługiwało w marcu swoje konta bankowe, korzystając jedynie ze smartfonów lub tabletów, bez logowania się do bankowości elektronicznej z komputerów, odwiedzając oddział czy dzwoniąc na infolinię.

W mobilnym bankowaniu - bez niespodzianek - przeważający udział mają klienci największego banku w Polsce: PKO BP. Stanowili oni aż 50% grupy "mobile only".

 

Rozpowszechnianiu mody na wybór właśnie tej formy obsługi rachunków osobistych sprzyjają niewątpliwie liczne promocje, w ramach których banki rozdają użytkownikom aplikacji mobilnych liczne prezenty (m.in. premie pieniężne, bilety do kina czy vouchery do sklepów internetowych). Niezależnie od tego, co składania konsumentów do sięgania po właśnie tę formę kontaktu z bankiem, trend wzrostowy z pewnością zostanie utrzymany jeszcze przez długi czas.

Lubię | 3 osoby lubi
Skomentuj

Problemy z firmowym komputerem? W Idea Banku zamówisz serwis IT przez e-bankowość

18.05.2017 13:48

Idea Bank postanowił rozbudować bankowość elektroniczną Idea Cloud o nową funkcję: helpdesku IT. Oferta ma być rozwiązaniem przygotowanym przede wszystkim dla małych firm, które chcą zapewnić sobie dostęp do okresowych przeglądów sprzętu elektronicznego czy szybkiej pomocy informatycznej w razie awarii komputerów, smartfonów lub urządzeń zintegrowanych.

 

Usługa dostępna jest w ramach miesięcznego abonamentu dla przedsiębiorców, którzy korzystają już z panelu księgowego Tax Care.

Lubię
Skomentuj