Finanse na żywo

Blog finansowy Marzeny Kazbieruk

Bank Millennium rozlicza w juanach

dziś, 8:06
Bank Millennium ułatwia rozliczanie transakcji przedsiębiorcom prowadzącym wymianę handlową w Chinami. Oferta usług rozliczeniowych dla przedsiębiorców została przez bank poszerzona o obsługę w nowej walucie: juanie chińskim (yuan renminbi).

Klienci korporacyjni mogą teraz liczyć na pełen pakiet usług związanych z tą walutą:
- rachunek płatniczy,
- wymianę walutową,
- przelewy zagraniczne,
- rozwiązania dotyczące finansowania handlu (kredytywy dokumentowe, gwarancje bankowe i regwarancje, a także realizację inkasa dokumentowego).
 
Dokonywanie rozliczeń bezpośrednio w juanach pozwoli na ograniczenie kosztów przewalutowań, przyczyniając się do oszczędności dla polskich importerów i eksporterów.
Lubię
Skomentuj
Szybka pożyczka w PKO Banku Polskim
Szybka pożyczka w PKO Banku Polskim
Wypłata nawet tego samego dnia, minimum formalności, możliwość konsolidacji zobowiązań z innych banków.
Sprawdź ofertę

Weekendowa przerwa techniczna w Orange Finanse

wczoraj, 18:51

W nocy z 1 na 2 lipca (z soboty na niedzielę) w klienci Orange Finanse napotkają problemy podczas korzystania z niektórych usług:

- w godzinach 04:00 – 06:30 niedostępne będą płatności kartowe, wypłaty gotówki z bankomatów i wpłaty pieniężne za pomocą wpłatomatów,

- w godzinach 04:00 – 08:30 nieczynny będzie serwis internetowy i aplikacja mobilna banku, a obsługa na infolinii zostanie ograniczona do udzielania informacji,

- w godzinach 03:30 – 09:00 niedostępna będzie możliwość składania wniosków.

Lubię
Skomentuj
Porównaj najlepsze kredyty
Porównaj najlepsze kredyty
0 zł za kontakt doradcy, 0 zł za poradę specjalisty, 0 zł za dopasowanie ofert
Sprawdź ofertę

Wakacyjna promocja kart w BOŚ Banku

wczoraj, 9:07

Planujesz odwiedzić w Zakopanem „Ekomiasteczko”, zorganizowane przy okazji I Międzynarodowego Forum Energetyka i Środowisko? Jeśli tak, będziesz mógł skorzystać ze specjalnej promocji kart kredytowych BOŚ Banku, przygotowanej dla nowych i stałych klientów. Nagrodą jest upominek w postaci dmuchanej sofy (lazy bag) o wartości 63,00 zł brutto.

By wziąć udział w promocji, należy spełnić te 4 warunki:
- posiadać lub założyć dowolne konto osobiste z oferty BOŚ Banku,
- zdecydować się na kartę kredytową MasterCard Standard lub MasterCard Gold,
- przystąpić do programu lojalnościowego Mastercard Priceless Specials,
- wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych.

Odbiór upominku jest możliwy na stoisku objętym sprzedażą premiową w terminie ustalonym z  bankiem.
Promocyjna sprzedaż kart potrwa do  28  czerwca  2017  r. włącznie  lub  do  wcześniejszego  wyczerpania  puli  upominków.

Lubię
Skomentuj

2,5% na koncie oszczędnościowym Profit

26.06.2017 18:07
Bank Millennium uruchomił 3 edycję promocji "Nowe środki na Koncie Oszczędnościowym Profit", w ramach której nowe środki zdeponowane na rachunku oszczędnościowym oprocentowane będą na 2,5% (w skali roku) do kwoty 100 000 zł oraz 1,7% w przypadku nadwyżki ponad wskazany limit.
 

Okres obowiązywania podwyższonego oprocentowania to 92 dni od pierwszej wpłaty nowych środków na Konto Oszczędnościowe Profit. Promocja potrwa do 26 sierpnia 2017 r.

Lubię | 1 osoba lubi
Skomentuj

Przerwa techniczna w ING Banku Śląskim

24.06.2017 9:34

W nocy z 25 na 26 czerwca (z niedzieli na poniedziałek) ING Bank Śląski będzie prowadził prace serwisowe, skutkiem których od północy do 2:00 niedostępne będą niektóre usługi:

  • bankomaty i wpłatomaty,
  • płatności BLIK i NFC,
  • płatności Mastercard w telefonie,
  • system ING CardsOnLine,
  • system rozliczeń płatności natychmiastowych Express Elixir,
  • bankowość mobilna Moje ING.

Dodatkowo nie będzie można aktywować karty i nadać jej kodu PIN. Niewykluczone są także problemy w realizacji transakcji kartowych.

Przejściowe problemy z dostępem do wybranych usług mogą też wystąpić jeszcze w kolejnych godzinach w poniedziałek, więc polecamy klientom banku i realizację pilnych przelewów lub skorzystanie z bankomatów we wcześniejszym terminie.

Lubię | 2 osoby lubi
Skomentuj

Nowa edycja Lokata Deklasującej z jeszcze wyższym oprocentowaniem

23.06.2017 11:58

Od dziś osoby zainteresowane depozytami na wysoki procent mogą skorzystać z kolejnej (XII) edycji Lokaty Deklasującej. Tym razem BGŻOptima podwyższył stawkę, dzięki czemu na lokacie można zarobić 2,3% w skali roku (w poprzedniej edycji zysk był o 0,2 p.p. niższy).

3-miesięczna Lokata Deklasująca XII dostępna jest zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów banku, którzy wpłacą na nią nowe środki (ponad saldo rachunków klienta z 22 czerwca). Jedna osoba może założyć maksymalnie 3 lokaty tego typu, przy czym na każdej może zdeponować do 100 tys. zł.

Oferta będzie aktualna do 10 lipca 2017 r. lub do wyczerpania puli 5000 promocyjnych lokat.

Lubię | 1 osoba lubi
Skomentuj

Los Bieszczadzkiej SKOK wisi na włosku

23.06.2017 8:09

Problemy kas spółdzielczych zdają się nie mieć końca. Po tegorocznym upadku Wielkopolskiej SKOK i Twojej SKOK oraz zawieszeniu w czerwcu działalności SKOK Nike, przyszła kolei na kolejne działania w sprawie Bieszczadzkiej SKOK.

Wczoraj Komisja Nadzoru Finansowego umorzyła postępowanie w sprawie możliwości przejęcia Bieszczadzkiej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej przez inną SKOK i wszczęła postępowanie mające na celu zbadanie możliwości udziału w procesie restrukturyzacji upadającej kasy przez bank. Zgłoszenia banków zainteresowanych przejęciem Bieszczadzkiej SKOK będą przyjmowane przez KNF w terminie do 6 lipca 2017 r. włącznie.

Lubię
Skomentuj

Dotacje NFOŚiGW dla energooszczędnych firm

22.06.2017 16:45

6 lipca br. w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej odbędzie się bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców zainteresowanych pozyskaniem dotacji - bezzwrotnych lub zwrotnych (w postaci m.in. preferencyjnych pożyczek) - w ramach programu "Wsparcie dla innowacji sprzyjających zasobooszczędnej i niskoemisyjnej gospodarce".

Podczas spotkania eksperci NFOŚiGW m.in. udzielą informacji na temat prawidłowego wypełniania wniosku o dofinansowanie z programów Sokół (budżet: 500 mln złotych) oraz ETV (budżet: 200 tys. zł). Dotacje dostępne są dla innowacyjnych firm, które podejmą się realizacji przedsięwzięć związanych z wdrożeniem inteligentnych i energooszczędnych rozwiązań z obszaru energetyki, budownictwa, transportu lub gospodarki odpadami.

By wziąć udział w szkoleniu, należy w terminie do 3 lipca przesłać zgłoszenie za pomocą formularza dostępnego na stronie FNFOŚiGW.

Lubię
Skomentuj

Rośnie oprocentowanie lokat długoterminowych

21.06.2017 12:45

Eurobank podniósł aż o 0,45 p.p. oprocentowanie lokaty 3-letniej i 4-letniej. Obecnie zyskać na nich można nawet:

- 2,65% w skali roku na lokacie 48M dla kwot od 10 tys. zł (dla kwot niższych: 2,50%),

- 2,60% w skali roku na lokacie 36M dla kwot od 10 tys. zł (dla kwot niższych: 2,55%).

Podane stopy procentowe dotyczą lokat zawieranych przez bankowość internetową lub mobilną. Umowy zawierane w placówkach banku wiążą się z oprocentowaniem niższym odpowiednio o 0,1 p.p. w każdym z wymienionych wariantów.

Lubię
Skomentuj

Autoryzacje w aplikacji zastąpią kody SMS?

21.06.2017 10:54

ING Bank Śląski udostępnił nowy sposób autoryzacji transakcji. Użytkownicy bankowości internetowej Moje ING i aplikacji Moje ING mobile mogą już potwierdzać przelewy bezpośrednio w aplikacji (jednym kliknięciem), bez potrzeby przepisywania z telefonu jednorazowych kodów SMS.

Autoryzacja przez SMS nadal będzie dostępna i - póki co - nie zanosi się, by któremukolwiek bankowi udało się całkowicie ją wyprzeć innym narzędziem. W ING będzie ona wykorzystywana zamiennie z autoryzacją mobilną. O sposobie autoryzacji poszczególnych transakcji decydował będzie bank na podstawie indywidualnej analizy.

Lubię
Skomentuj