10.02.2014, 20:42

Ile kosztuje ubezpieczenie przed zalaniem mieszkania?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 8     / 10 (oddano 1 głosów)

Ile kosztuje ubezpieczenie przed zalaniem mieszkania?

Zalania mieszkań to jedne z najczęstszych szkód, z którymi spotykają się właściciele nieruchomości. Dobrze poznać rodzaje ubezpieczeń lokali i szanse na uzyskanie odszkodowania w przywołanej sytuacji.

Szkody materialne wynikające z zalania mieszkania powstają najczęściej z powodu awarii instalacji wodnych, kanalizacyjnych. W okresie zimowym możemy spotkać się z zalaniami spowodowanymi niewłaściwym funkcjonowaniem ogrzewania centralnego. Gdy usterka instalacji lub urządzeń, takich jak pralka czy zmywarka, nastąpi w czasie, kiedy właściciela nie ma w mieszkaniu, straty mogą być dość duże.

Jak chronić się przed zalaniem mieszkania?

Problemy wynikające z zalania lokali mieszkalnych mogą być następstwem zarówno działań innych mieszkańców, jak i awarii instalacji i urządzeń należących do właściciela mieszkania. W celu zabezpieczenia pomieszczeń przed startami należy wykupić polisę zapewniającą ochronę lokalu przed skutkami zdarzeń losowych, będącą jednym z podstawowych produktów dostępnych na rynku ubezpieczeniowym. Polisa od ognia oraz innych zdarzeń losowych jest w stanie zapewnić odszkodowanie, które pokryje zarówno koszty start w mieniu ruchomym, jak też szkody w stałych elementach wyposażenia. Mieniem ruchomym w mieszkaniu jest przykładowo sprzęt elektroniczny, RTV, AGD czy meble. Do elementów stałych nieruchomości zalicza się ściany oraz podłogi.

Ubezpieczenie od zalania mieszkania osoby trzeciej

W bloku może wystąpić sytuacja, w której oprócz zalania własnego lokalu, zniszczone zostaną również pomieszczenia sąsiadów. Dobrze wiedzieć, że ubezpieczenie przed zdarzeniami losowymi własnego mieszkania nie zapewnia rekompensaty szkód w przypadku zniszczenia lokalu innej osoby. Przy braku wykupienia dodatkowego ubezpieczenia właściciel lokalu, w którym doszło do usterki, musi pokryć należne wydatki z własnych środków. Chcąc zabezpieczyć się na wypadek takich sytuacji, warto wykupić polisę OC w życiu prywatnym, która chroni nie tylko przed zalaniem lokalu mieszkalnego należącego do sąsiada, ale również przed pozostałymi roszczeniami ze strony osób trzecich.

Jaki jest koszt ubezpieczenia?

Koszt ubezpieczenia będzie najniższy przy wykupieniu polisy o podstawowym zakresie. Nie zawsze polisa od zalania mieszkania oraz ubezpieczenie OC w życiu można wykupić oddzielnie. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje polisy w formie pakietów, które nie zawsze spełniają oczekiwania klientów. W najbardziej okrojonych wersjach ubezpieczenie od zalania mieszkania zaczyna się od 300 zł przy nieruchomości wartej 400 tys. zł. Wysokość składki zależy do wartości nieruchomości, mienia ruchomego oraz elementów stałych mieszkania.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (10.02.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
717 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o ubezpieczeniach
gdzie najtańsze ubezpieczenie turystyczne 27.7.2014 19:41 przez:
Lozo

forum o ubezpieczeniach

Forum finansowe dla firm
Ile kosztuje firma 12.7.2014 17:17 przez:
Mrówka

forum finansowe dla firm

Forum GSM
Telefon z simlockiem 28.9.2014 20:45 przez:
Francuzik

forum gsm

Chcesz założyć lokatę?
Oprocentowanie nawet 7%, porównaj i załóż lokatę przez Internet!
  • najwyższe oprocentowanie, bez podatku Belki
  • aplikuj online
Porównaj lokaty
Masz kredyt na mieszkanie?
Obniż ratę kredytu nawet o 30%!
  • wybierz najkorzystniejszą ofertę obniżającą ratę
  • aplikuj online
Porównaj kredyty refinansowe
Potrzebujesz gotówki?
Pomożemy Ci wybrać kredyt z niską ratą!
  • porównaj online aktualne oferty 35 banków
  • aplikuj online
Porównaj kredyty gotówkowe