O ubezpieczeniach

2017-01-27
Rodzaje ubezpieczeń firmowych. Które warto wykupić?

Decydując się na założenie własnej firmy, powinieneś się odpowiednio zabezpieczyć. I mowa nie tylko o konieczności rzeczowego opracowania biznesplanu czy przygotowania poduszki finansowej, która pomoże przetrwać pierwsze miesiące bez zysków. Powinieneś też przemyśleć kwestię ubezpieczenia swojej działalności. Które rodzaje plis firmowych będą do tego najlepsze?

www.comperia.pl
2017-01-25
Nie popełniaj tych błędów, wybierając ubezpieczenie mieszkania

Ubezpieczenie mieszkania nie generuje zwykle wysokich kosztów - roczna składka może wynosić już od 100-200 zł. Być może ta niska cena sprawia, że wykupując polisę mieszkaniową, popełniamy podstawowe błędy, płacąc na ochronę, która nie spełnia naszych rzeczywistych potrzeb. Chcesz uniknąć pomyłki? Zobacz, na co musisz zwrócić uwagę.

www.comperia.pl
2017-01-24
Które rodzaje ubezpieczeń są obowiązkowe?

Wchodząc w dorosłe życie, często potrzebujemy wskazówek dotyczących tego, co musimy, a co powinniśmy zrobić lub mieć, by wywiązywać się ze swoich powinności obywatelskich. Częstą niewiadomą jest to, które ubezpieczenia powinniśmy posiadać. Czy i kiedy trzeba nabyć OC kierowcy, ubezpieczenie zdrowotne lub NNW dla dziecka? Odpowiedzi na te i inne pytania o rodzajach ubezpieczeń obowiązkowych znajdziesz poniżej.

www.comperia.pl
2016-09-23
Jakie ubezpieczenie przy wynajmie mieszkania?

Wynajem nieruchomości wiąże się z ryzykiem. Nigdy nie możemy mieć pewności, że lokator będzie we właściwy sposób dbał o lokal, zwracając uwagę na pojawiające się sygnały potencjalnych awarii (np. wyciekająca spod brodzika woda, która może zalać sąsiada). By uniknąć problemów, warto wykupić ubezpieczenie - tylko jakie będzie najlepsze przy wynajmie mieszkania?

www.comperia.pl
2016-08-31
Czy zniżki OC przechodzą na nowego właściciela samochodu?

Kupiłeś używany samochód i chcesz kontynuować polisę OC wykupioną przez poprzedniego właściciela auta, bo miał duże zniżki? Zobacz co się stanie ze składką ubezpieczeniową, gdy ubezpieczyciel dowie się, że samochód został sprzedany.

www.comperia.pl
2016-08-13
Jak sprawdzić, czy biuro podróży nie upadnie?

Tegoroczny wakacyjny urlop za granicą dopiero przed Tobą? By wczasy okazały się niezapomnianą przygodą, a nie jednym wielkim nieszczęściem, zabezpiecz się przed upadkiem Twojego biura podróży. Jest na to kilka sposobów.

www.comperia.pl
2016-02-15
Zwolnienie z pracy - kiedy ubezpieczenie NFZ straci ważność?

Prawo do bezpłatnej opieki medycznej mają w Polsce osoby posiadające powszechne ubezpieczenie zdrowotne, a wśród nich znajdują się zatrudnieni na etat. Jak długo osoba zwolniona z pracy może korzystać z opieki NFZ?

www.comperia.pl
2016-01-21
Koszt ubezpieczenia OC skutera w 2016 roku

Zakup OC dla skutera jest ustawowym obowiązkiem jego posiadacza - właściciele jednośladów bez ważnej polisy będą musieli zapłacić karę. A gdzie najkorzystniej ubezpieczyć taki pojazd? Comperia.pl postanowiła przeszukać oferty dostępne na rynku i przedstawić te najbardziej opłacalne. Poznaj koszty ubezpieczenia OC skutera w 2016 roku.

www.comperia.pl
2016-01-19
Ile kosztuje ubezpieczenie zdrowotne NFZ bez umowy o pracę?

Osoby, które utraciły zatrudnienie, zamknęły firmę lub pracują wyłącznie na umowy o dzieło, nie mają zapewnionego dostępu do bezpłatnych świadczeń medycznych. Aby móc z nich korzystać, wystarczy przystąpić do dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego. Ile w 2016 roku kosztuje dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne w NFZ dla osób bez umowy o pracę?

www.comperia.pl
2016-01-14
Od czego chroni ubezpieczenie turystyczne?

Wyjazdy w celach turystycznych lub wypoczynkowych wiążą się nie tylko z przyjemnością, ale niosą ze sobą także ryzyko wielu zagrożeń i niespodziewanych wydarzeń. Niektóre nieprzyjemne wypadki można ograniczyć, zabezpieczając się odpowiednim ubezpieczeniem turystycznym. Od czego powinna chronić polisa turystyczna?

www.comperia.pl
2015-12-28
Kiedy złożyć zawiadomienie o zbyciu pojazdu, a kiedy wyrejestrować?

Oczywistym faktem dla każdego nabywcy samochodu jest konieczność jego przerejestrowania na własne nazwisko. Niewiele osób natomiast zdaje sobie sprawę z obowiązków, jakich musi dopełnić osoba sprzedająca samochód. Często sprzedawcy nie wiedzą przy tym, kiedy należy złożyć zawiadomienie o zbyciu pojazdu, a kiedy wyrejestrować auto.

www.comperia.pl
2015-12-22
Dziecko wyrządziło szkodę? Nie zawsze musisz za to płacić!

Teoretycznie za szkody spowodowane przez małoletniego odpowiadają jego rodzice i to do nich najczęściej zgłasza się poszkodowany. Czy od tej reguły są jednak jakieś wyjątki? Owszem! Sprawdź, kiedy rodzic musi płacić za szkody wyrządzone przez swoje dziecko.

www.comperia.pl
2015-12-15
Czy OC automatycznie przechodzi na nabywcę samochodu?

Ubezpieczenie OC jest w Polsce obowiązkowe dla każdego posiadacza samochodu - za niewykupienie tego typu polisy kierowcy grożą kary finansowe. Co jednak dzieje się z polisą w przypadku sprzedaży pojazdu? Czy dotychczasowe OC zostaje automatycznie przeniesione na nabywcę samochodu, czyli jego nowego właściciela?

www.comperia.pl
2015-11-05
Jak przepisać ubezpieczenie OC na nowego właściciela auta?

Finalizując sprzedaż auta, przekazujemy jego nabywcy szereg dokumentów. Jednym z nich jest polisa OC, z której prawa i obowiązki automatycznie przechodzą na nowego właściciela pojazdu. Trzeba jednak pamiętać, że o zbyciu auta należy w ciągu 14 dni poinformować swój dotychczasowy zakład ubezpieczeń i przepisać polisę na nabywcę samochodu.

www.comperia.pl
2015-10-26
Ubezpieczenie od ataku hakerów - nowość w Ergo Hestia

Włamania do baz danych klientów, kradzieże projektów biznesowych czy ataki hakerskie na działy badawcze – to tylko niektóre z działań podejmowanych przez internetowych przestępców. Polskie firmy nie są jednak bezradne w takich przypadkach. Z jednej strony mogą wdrożyć odpowiednie rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa internetowego, z drugiej zaś – skorzystać z odpowiednich produktów ubezpieczeniowych, takich jak m.in. ubezpieczenie od ryzyk cybernetycznych w Ergo Hestii. Sprawdziliśmy, na ile taka polisa ochroni firmę przed stratami.

www.comperia.pl
2015-09-30
Palenie e-papierosów zwiększy cenę ubezpieczenia na życie?

Elektroniczne papierosy zyskują coraz więcej fanów. Choć postrzegane są jako znacznie mniej szkodliwe niż klasyczne wyroby tytoniowe, skala ich negatywnego wpływu na organizm człowieka pozostaje niewiadomą. A co na to ubezpieczyciele? Czy postrzegają e-palaczy jako klientów bardziej narażonych na utratę zdrowia?

www.comperia.pl
2015-08-28
Stłuczka bez prawa jazdy a odszkodowanie z OC

Osoby prowadzące samochód bez uprawnień starają się jeździć możliwie jak najostrożniej. Ich podróżom przyświecają dwa zasadnicze cele: nie paść łupem drogówki oraz dojechać bezkolizyjnie do miejsca przeznaczenia. A co w przypadku, gdy zaliczą jednak stłuczkę? Czy skończy się jedynie na mandacie?

www.comperia.pl