O lokatach bankowych

2017-07-25
Najlepsze lokaty na 3 miesiące: lipiec 2017

Wakacje przyniosły niewielką poprawę na rynku depozytów: kilka banków (m.in. Inbank, eurobank, Nest Bank i Getin Bank) podniosły oprocentowanie wybranych ofert. Mimo wszystko średnia stopa zwrotu z lokat pozostawia wiele do życzenia – to zaledwie 1,3% rocznie.

www.comperia.pl
2017-06-14
Rodzaje obligacji skarbowych

Obligacje skarbowe to papiery wartościowe o oprocentowaniu porównywalnym do oprocentowania lokat, a sprzedawane przez Skarb Państwa za pośrednictwem Ministerstwa Finansów. Zanim zdecydujesz się na tę formę oszczędzania, powinieneś najpierw poznać rodzaje obligacji skarbowych, by wybrać te najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb.

www.comperia.pl
2017-05-29
Na lokatach z oprocentowaniem poniżej 2,47% tracisz!

Masz lokatę z oprocentowaniem niższym niż 2,47%? Mamy dla Ciebie złą wiadomość - na tej lokacie tracisz! Obecnie 2,47% w skali roku to minimalne oprocentowanie depozytów, które pozwala na ochronienie pieniędzy przed inflacją.

www.comperia.pl
2017-04-19
Czy sposób kapitalizacji rzeczywiście ma znaczenie?

Jeśli chcesz jak najlepiej zadbać o swoje oszczędności, starając się zarobić na nich jak najwięcej, bez ryzyka, z pewnością starasz się  znaleźć najwyższej oprocentowane depozyty. Być możne nawet szukasz rozwiązania, które będzie się wiązało z jak najczęstszą kapitalizacją. Tylko, czy w dobie niskich stóp procentowych rzeczywiście to pozwoli ochronić Twoje pieniądze?

www.comperia.pl
2016-12-24
Rada Polityki Pieniężnej - jak jej decyzje wpływają na oprocentowanie lokat?

Decyzje o wysokości stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego podejmowane są przez Radę Polityki Pieniężnej, wpływając na oprocentowanie lokat i kredytów, oferowanych klientom przez banki. Czy wiesz, dlaczego tak się dzieje?

www.comperia.pl
2016-12-14
W co inwestować w 2017 roku?

Skok na OFE, Krym, Brexit, Trump - choć wszystko to już(?) za nami, nie można zaręczyć, że 2017 rok będzie stabilniejszy pod względem polityczno-gospodarczym, a tym samym że przyniesie poprawę koniunktury na rynkach finansowych. Czy można jednak spodziewać się podwyżek stóp procentowych, tak usilnie wyczekiwanych przez polskich deponentów? W co będzie się opłacało inwestować w 2017 roku?

www.comperia.pl
2016-10-30
Comperia Bonus 7, czyli lokata na 2,5% + 160 zł premii

Masz dość nisko oprocentowanych depozytów? Zamień zwykłą lokatę na lepszą, dzięki której zarobisz nie tylko na odsetkach, ale dostaniesz gwarantowany bonus: nawet 160 zł od Comperia.pl i Fast50Club! To najlepsza okazja tej jesieni.

www.comperia.pl
2016-10-09
Ranking lokat na 10 000 zł: październik 2016

Chcesz ulokować 10 000 zł na wysoki procent? Sprawdź w najnowszym rankingu lokat 3-miesięcznych, co mają do zaproponowania w październiku banki.

www.comperia.pl
2016-09-17
Stałe czy zmienne - jak oprocentowane są lokaty?

Bank oferuje Ci lokaty ze stałym i zmiennym oprocentowaniem, a Ty nie wiesz, na którą opcję się zdecydować? Zobacz, jak podjąć właściwą decyzję.

www.comperia.pl
2016-07-22
Przelew: nieznany sposób na korzystną lokatę negocjowaną

Nie zadowala Cię niskie oprocentowanie na lokatach, które proponuje Twój bank? Zrób przelew do innego banku. Szybko i bez zbędnego trudu przekonasz się, ile naprawdę jesteś w stanie wynegocjować. To działa!

www.comperia.pl
2015-07-02
Top 10 lokat na 5000 zł: lipiec 2015

Lipiec to dobry miesiąc, żeby rozpocząć oszczędzanie na lokacie bankowej. Przedstawiamy najbardziej atrakcyjne depozyty oferowane w te wakacje przez banki. Zobacz, na co warto się skusić.

www.comperia.pl
2015-07-01
Lipiec miesiącem oszczędzania: promocyjne lokaty na 4 i 5%

Lipiec, mimo że kojarzy nam się raczej z wydatkami czynionymi na wczasach, to dobry miesiąc na rozpoczęcie oszczędzania. Sprawdź, na jakich lokatach zarobisz przez wakacje najwięcej.

www.comperia.pl
2015-06-30
Fundusze inwestycyjne - brać zamiast lokaty?

W czasach niskich stóp procentowych spada opłacalność lokat bankowych. W takiej sytuacji warto rozejrzeć się za innymi, bardziej atrakcyjnymi sposobami na pomnażanie oszczędności. Jednym z nich może okazać się wpłata pieniędzy do funduszu.

www.comperia.pl
2015-06-26
Co z lokatami po śmierci małżonka?

Wielu Polaków nie zastanawia się nad tym, co stanie się po ich śmierci z pieniędzmi zgromadzonymi przez nich na rachunkach bankowych - w tym lokatach. Tymczasem odbiór oszczędności przez rodzinę zmarłego - nawet jego małżonka - może sprawiać wiele trudności.

www.comperia.pl
2015-06-24
Gdzie lokować pieniądze, żeby nie stracić?

Gdzie zainwestować - to odwieczne pytanie każdej osoby, która chce zarabiać na oszczędnościach. Wszystko zależy tak naprawdę od tego, czy szukamy przede wszystkim wysokiego zysku, czy bezpieczeństwa. Niestety, te dwa aspekty często się wykluczają. Sprawdźmy zatem, gdzie lokować pieniądze, żeby nie stracić. 

www.comperia.pl
2015-06-24
Termin zapadalności lokaty - definicja

Dowiedz się, czym jest termin zapadalności lokaty i dlaczego jest tak istotnym elementem konstrukcji ofert depozytowych. Szczegóły poniżej.

www.comperia.pl
2015-06-19
Oprocentowanie lokat w bankach

Lokaty to wciąż jeden z najpopularniejszych sposobów na oszczędzanie. Czy jednak nadal są one opłacalne? Zobacz, na jakie oprocentowanie mogą liczyć klienci bankowi w czerwcu 2015 roku.

www.comperia.pl