O leasingu

2017-03-28
Kupiłeś używane auto? Możesz je zwrócić

Gwarancja satysfakcji wkracza na rynek motoryzacyjny! Na rynku wtórnym pojazdów poleasingowych pojawiła się nowa opcja: możliwość zwrotu kupionego pojazdu, jeśli nabywca rozmyślił się po zakupie.

www.comperia.pl
2017-01-31
Polacy coraz więcej leasingują

Dla branży leasingowej 2016 rok był w Polsce rekordowy pod względem sprzedaży. Zgodnie z danymi Związku Polskiego Leasingu łączne finansowanie z tytułu umów leasingu wyniosło ponad 58 mln zł - to aż o 16,6% więcej niż w roku poprzedzającym.

www.comperia.pl
2015-11-02
Quad w leasingu: ranking najtańszych ofert

Chcesz tanio i szybko kupić quada? Zamiast z kredytu, skorzystaj z leasingu. Sprawdź w najnowszym rankingu Comperia.pl, ile to będzie kosztować.

www.comperia.pl
2015-09-04
Ile kosztuje leasing?

Leasing jako forma finansowania działalności przedsiębiorstw jest bardzo popularnym i rozwijającym się rynkiem. Mają na to wpływ udogodnienia podatkowe oraz atrakcyjna cena tego typu ofert. Sprawdźmy zatem, ile kosztuje leasing.

www.comperia.pl
2015-06-26
Tarcza podatkowa w leasingu operacyjnym - oblicz, ile zaoszczędzisz

Różnica pomiędzy leasingiem finansowym a operacyjnym dotyczy przede wszystkim kwestii podatkowych, głównie struktury przychodów i kosztów. Sprawdźmy, jak wyglądać będzie tarcza podatkowa w leasingu operacyjnym i obliczmy, ile dzięki niej zaoszczędzimy.

www.comperia.pl
2015-06-26
Leasing nieruchomości zastąpi kredyty hipoteczne?

W Polsce coraz więcej przedsięwzięć finansowanych jest nie tylko za pomocą kredytu, ale również leasingu. Najczęściej pozyskiwane są w ten sposób samochody i maszyny, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by przedmiotem umowy stał się budynek. Czy w takim razie leasing nieruchomości ma szansę zastąpić kredyty hipoteczne?

www.comperia.pl
2015-06-26
Polisa OC - poprzez firmę leasingową czy indywidualnie?

Leasing może stanowić lepsze od kredytowania rozwiązanie zakupu samochodu dla firmy. Warto jednak pamiętać, że leasingodawca zwykle wymaga wykupienia pełnego pakietu ubezpieczeń, czyli OC+AC. Czy warto to zrobić za jego pośrednictwem, czy lepiej szukać polis indywidualnie?

www.comperia.pl
2015-06-19
MTR, czyli wynajem średnioterminowy a leasing

MTR, czyli wynajem średnioterminowy samochodów to doskonałe rozwiązanie dla tych klientów, którzy chcą pożyczyć potrzebny samochód na okres od kilku miesięcy do dwóch lat. Sprawdźmy, na czym polega ten rodzaj wynajmu i czym się różni od leasingu.

www.comperia.pl
2015-06-18
Leasing operacyjny a finansowy - czym się różnią?

Leasing leasingowi nierówny, dlatego też warto poznać podstawowe różnice, które występują między leasingiem operacyjnymi a finansowym. Postaramy się w tym pomóc.

www.comperia.pl
2015-05-26
Rodzaje opłat w leasingu

Leasing to nie tylko odsetki spłacane w ratach. Decydując się na tę formę finansowania, musimy przygotować się na konieczność poniesienia także innych kosztów. Wymieniamy, jakie opłaty występują w umowach leasingowych.

www.comperia.pl
2015-05-22
Leasing operacyjny: zasady księgowania

Leasing operacyjny to elastyczna forma finansowania zakupów pozwalająca na zminimalizowanie wkładu własnego, przy tym formalności uproszczone są do minimum. Kiedy już przekonają nas te argumenty i zdecydujemy się na tę skorzystanie z leasingu, warto znać zasady jego księgowania.

www.comperia.pl
2015-05-19
Sprawdzamy, co najczęściej Polacy biorą w leasing

Leasing jest formą finansowania inwestycji, która skupia w sobie cechy umowy dzierżawy, jak i kredytu. Leasingobiorcy przysługuje prawo do używania towarów niestanowiących jego własności, w zamian korzystający dokonuje płatności za używanie przedmiotu leasingu, czym jednocześnie spłaca jego wartość. Co Polacy najchętniej biorą w leasing?

www.comperia.pl
2015-05-13
mBank Leasing: oceniamy, czy warto korzystać

Leasing w mBanku ma stanowić ofertę dopasowaną do potrzeb klienta. Czym wyróżnia się na tle innych ofert i jakie korzyści płyną ze skorzystania z propozycji mBanku?

www.comperia.pl
2015-05-12
Santander Leasing: oceniamy, czy warto korzystać

Leasing Santander Consumer Multirent to oferta leasingowa przygotowana przez grupę Santander zarówno dla małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dużych firm korporacyjnych. Jak kształtuje się oferta leasingowa Santandera?

www.comperia.pl
2015-05-12
Wszystko o kupowaniu aut poleasingowych

Jeśli zależy Ci na nabyciu sprawnego, stosunkowo nowego auta za niską cenę, zastanów się nad zakupem samochodu poleasingowego. Dowiedz się, jaka jest przewaga wyboru takiej opcji nad ofertami pojazdów z komisu.

www.comperia.pl
2015-05-08
Leasing finansowy: zasady księgowania

Leasing to coraz popularniejsza forma finansowania. Przedsiębiorcy mają jednak problemy z tym, jak prawidłowo rozliczać go w księgach rachunkowych. Comperia.pl wyjaśnia, jak wygląda ta kwestia w przypadku leasingu finansowego.

www.comperia.pl
2015-05-07
BZ WBK Leasing: oceniamy, czy warto korzystać

Związek Polskiego Leasingu ocenił, że po pierwszym kwartale 2015 roku BZ WBK Leasing zajął trzecie miejsce pod względem wartości sfinansowanych aktywów na rynku. Sprawdzamy ofertę firmy, aby przekonać się, czy warto z niej skorzystać.

www.comperia.pl