Artykuły finansowe

2016-01-29
PKO BP: jak zmienić PIN do karty?

Nie odpowiada Ci kod PIN, który bank nadał do Twojej karty? W prosty sposób możesz zmienić tę kombinację cyfr na łatwiejszą do zapamiętania. Sprawdź, jak zmienić PIN do karty w PKO BP.

www.comperia.pl
2016-01-28
Kiedy Bank Pekao SA księguje przelewy przychodzące?

Zlecenie wykonania przelewu trwa około kilku minut, ale zanim pieniądze dotrą na konto odbiorcy, może upłynąć nawet kilkanaście godzin. Sprawdź, kiedy Bank Pekao SA księguje przelewy przychodzące i dowiedz się, kiedy stan Twojego konta powiększy się o oczekiwaną wpłatę.

www.comperia.pl
2016-01-25
Jak aktywować kartę w Deutsche Banku?

Zastanawiasz się, w jaki sposób najwygodniej aktywować kartę do konta w Deutsche Banku? Przeczytaj naszą poradę.

www.comperia.pl
2016-01-21
Koszt ubezpieczenia OC skutera w 2016 roku

Zakup OC dla skutera jest ustawowym obowiązkiem jego posiadacza - właściciele jednośladów bez ważnej polisy będą musieli zapłacić karę. A gdzie najkorzystniej ubezpieczyć taki pojazd? Comperia.pl postanowiła przeszukać oferty dostępne na rynku i przedstawić te najbardziej opłacalne. Poznaj koszty ubezpieczenia OC skutera w 2016 roku.

www.comperia.pl
2016-01-19
Ile kosztuje ubezpieczenie zdrowotne NFZ bez umowy o pracę?

Osoby, które utraciły zatrudnienie, zamknęły firmę lub pracują wyłącznie na umowy o dzieło, nie mają zapewnionego dostępu do bezpłatnych świadczeń medycznych. Aby móc z nich korzystać, wystarczy przystąpić do dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego. Ile w 2016 roku kosztuje dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne w NFZ dla osób bez umowy o pracę?

www.comperia.pl
2016-01-14
Od czego chroni ubezpieczenie turystyczne?

Wyjazdy w celach turystycznych lub wypoczynkowych wiążą się nie tylko z przyjemnością, ale niosą ze sobą także ryzyko wielu zagrożeń i niespodziewanych wydarzeń. Niektóre nieprzyjemne wypadki można ograniczyć, zabezpieczając się odpowiednim ubezpieczeniem turystycznym. Od czego powinna chronić polisa turystyczna?

www.comperia.pl
2016-01-11
Ile kosztują opóźnienia w ratach kredytu Banku Pekao?

Zaciągając kredyt, bierzemy pod uwagę to, że oddać będziemy musieli więcej, niż pożyczyliśmy. Poznajemy koszty prowizji, odsetek czy składek ubezpieczeniowych, jednak czy zdajemy sobie sprawę z tego, ile kosztowały nas będą ewentualne opóźnienia w spłacie? Aby to sprawdzić, przeanalizowaliśmy tabelę opłat i prowizji Banku Pekao.

www.comperia.pl
2016-01-07
Jak aktywować nową kartę kodów PKO BP?

Karta kodów jednorazowych w PKO Banku Polskim służy do autoryzacji operacji bankowych wykonywanych za pośrednictwem Internetu i serwisu telefonicznego. Wyczerpałeś już wszystkie hasła? Sprawdź, jak aktywować nową kartę kodów w PKO BP.

www.comperia.pl
2016-01-04
Rozdzielność majątkowa a kredyt hipoteczny

Intercyza nie jest niczym niespotykanym we współczesnych małżeństwach. Czy jednak rozdzielność majątkowa nie wpływa negatywnie na szansę na zaciągnięcie kredytu hipotecznego przez tylko jednego z małżonków?

www.comperia.pl
2015-12-31
Jak aktywować kartę w Citi Handlowym?

W swojej Citi Handlowy posiada: konta bankowe, produkty inwestycyjne i lokaty, karty kredytowe i kredyty gotówkowe. W jaki sposób aktywować kartę, będąc klientem banku Citi Handlowy?

www.comperia.pl
2015-12-28
Kiedy złożyć zawiadomienie o zbyciu pojazdu, a kiedy wyrejestrować?

Oczywistym faktem dla każdego nabywcy samochodu jest konieczność jego przerejestrowania na własne nazwisko. Niewiele osób natomiast zdaje sobie sprawę z obowiązków, jakich musi dopełnić osoba sprzedająca samochód. Często sprzedawcy nie wiedzą przy tym, kiedy należy złożyć zawiadomienie o zbyciu pojazdu, a kiedy wyrejestrować auto.

www.comperia.pl
2015-12-25
Jak działa chargeback?

Pomimo tego, że wielu Polaków korzysta z kart płatniczych na co dzień, to niewielu z nich ma świadomość, czym jest i do czego służy usługa chargeback. Sprawdź, jak korzystać z chargebacku, by w prosty sposób odzyskać pieniądze, gdy kupiony towar nie spełnia naszych oczekiwań.

www.comperia.pl
2015-12-22
Dziecko wyrządziło szkodę? Nie zawsze musisz za to płacić!

Teoretycznie za szkody spowodowane przez małoletniego odpowiadają jego rodzice i to do nich najczęściej zgłasza się poszkodowany. Czy od tej reguły są jednak jakieś wyjątki? Owszem! Sprawdź, kiedy rodzic musi płacić za szkody wyrządzone przez swoje dziecko.

www.comperia.pl
2015-12-18
Jak aktywować kartę w Raiffeisen Polbanku?

Czy wiesz, w jaki sposób najszybciej aktywować kartę, będąc klientem Raiffeisen Polbanku? Poznaj dwie metody.

www.comperia.pl
2015-12-15
Czy OC automatycznie przechodzi na nabywcę samochodu?

Ubezpieczenie OC jest w Polsce obowiązkowe dla każdego posiadacza samochodu - za niewykupienie tego typu polisy kierowcy grożą kary finansowe. Co jednak dzieje się z polisą w przypadku sprzedaży pojazdu? Czy dotychczasowe OC zostaje automatycznie przeniesione na nabywcę samochodu, czyli jego nowego właściciela?

www.comperia.pl
2015-12-10
Jak aktywować kartę w eurobanku?

Zawnioskowałeś o kartę do konta w eurobanku? Zanim jej użyjesz, trzeba ją aktywować. Sprawdź, jak to zrobić.

www.comperia.pl
2015-12-07
Zmiana zabezpieczenia kredytu hipotecznego - jak jej dokonać i ile kosztuje?

Kredytobiorcy, którzy chcą zabezpieczyć kredyt hipoteką, muszą sprostać wielu czasochłonnym formalnościom. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy zechcą zmienić zabezpieczenie hipoteczne wskutek zamiaru sprzedaży obecnego mieszkania czy domu. Sprawdź, ile to będzie kosztować.

www.comperia.pl