Artykuły finansowe

2017-05-29
Na lokatach z oprocentowaniem poniżej 2,47% tracisz!

Masz lokatę z oprocentowaniem niższym niż 2,47%? Mamy dla Ciebie złą wiadomość - na tej lokacie tracisz! Obecnie 2,47% w skali roku to minimalne oprocentowanie depozytów, które pozwala na ochronienie pieniędzy przed inflacją.

www.comperia.pl
2017-05-28
Czy EKUZ wystarczy na wakacjach?

Uważasz, że szkoda pieniędzy na zakup ubezpieczenia na zagraniczny wyjazd, bo przecież masz kartę EKUZ? Niestety EKUZ nie ochroni Cię w 100% przed kosztami ewentualnego leczenia poza granicami Polski.

www.comperia.pl
2017-05-27
Wyjaśniamy, jak działają płatności HCE

Płatności HCE umożliwiają szybkie i wygodne płacenie za zakupy telefonem - za pomocą wirtualnej karty. Chcesz wiedzieć, jak to dokładnie działa? Przygotowaliśmy dla Ciebie krótkie podsumowanie najważniejszych cech tego rodzaju płatności.

www.comperia.pl
2017-05-26
Karta obciążeniowa - idealne rozwiązanie w delegacjach służbowych

Karta obciążeniowa (charge) jest rodzajem karty płatniczej, która posiada cechy zarówno karty debetowej (tej, która wydawana jest do kont osobistych), jak i kredytowej. Można dzięki niej płacić bezgotówkowo w punktach usługowo-handlowych, wypłacać pieniądze z bankomatów czy nawet płacić przez Internet. Polecana jest szczególnie firmom, które chcą w prosty sposób kontrolować wydatki służbowe delegowanych pracowników.

www.comperia.pl
2017-05-25
Czy warto ubezpieczać domki letniskowe na działce?

Domek letniskowy to nierzadko cenna inwestycja, w której zrealizowanie włożyliśmy nie tylko sporo pieniędzy, ale i serca. Niestety budowle stojące na działkach rekreacyjnych są w takim samym stopniu narażone na zniszczenie, jak nasze domy i mieszkania. Mimo tego o ich ubezpieczaniu często w ogóle nie pamiętamy. Tylko czy ubezpieczenia działek i domków letniskowych na pewno mają sens?

www.comperia.pl
2017-05-23
Przegląd kont z moneybackiem: maj 2017

Szukasz dobrego konta z moneybackiem? Sprawdziliśmy, jakie promocje mają obecnie do zaoferowania banki. Okazuje się, że jest w czym wybierać.

www.comperia.pl
2017-05-22
Od września nowe prawo nieruchomościowe: będą kary dla pośredników i zarządców

Już 1 września bieżącego roku w życie wejść ma znowelizowana Ustawa o gospodarce nieruchomościami. Jej celem jest zabezpieczenie interesów konsumentów przez ryzykiem związanym z zatrudnianiem pośredników i zarządców nieruchomości.

www.comperia.pl
2017-05-21
Jak założyć Profil Zaufany w Pekao SA? Instrukcja krok po kroku

Profil Zaufany to darmowe narzędzie umożliwiające weryfikację tożsamości obywatela, który chce przez Internet załatwić sprawy urzędowe. Dzięki Profilowi Zaufanemu, który założymy m.in. przez bankowość elektroniczną Pekao SA, możemy w prosty sposób złożyć w e-urzędzie wniosek, podanie czy deklarację.

www.comperia.pl
2017-05-16
Karta charge (obciążeniowa) to nie karta kredytowa!

Karta charge (obciążeniowa) działa na zasadzie podobnej do karty kredytowej. Podobnej, ale nie identycznej. Różnice między nimi są na tyle istotne, że nie sposób uznać oba typy kart za jednakowo godne polecenia każdemu, kto chce mieć szybki i prosty dostęp do drobnych pożyczek.

www.comperia.pl
2017-05-15
Jak zabezpieczyć pieniądze w podróży?

Zgodnie z informacjami podanymi przez Visa, aż 82% Polaków na zagraniczne wyjazdy zabiera ze sobą kartę płatniczą. Płaci nią jednak tylko 41% badanych. Czy wciąż nadal bardziej ufamy gotówce?

www.comperia.pl
2017-05-14
To już koniec płatności NFC w T-Mobile UB

Już tylko do końca czerwca będzie można wnioskować o kartę NFC w T-Mobile UB. To  jeden z ostatnich banków w Polsce (obok Orange Finanse), które jeszcze udostępniają klientom i obsługują karty simcentryczne. W początkach bieżącego roku z oferowania tej usługi zdążył się wycofać Alior Bank.

www.comperia.pl
2017-04-30
Jak obliczyć rentowność wynajmu mieszkania?

Chcesz zarabiać na wynajmie mieszkania? Lepiej uważaj - niedoszacowanie kosztów związanych z inwestycją może spowodować, że Twój zysk może okazać się dużo niższy oczekiwałeś. Nie chcesz popełnić błędu? Przeczytaj nasz poradnik!

www.comperia.pl
2017-04-29
Kto może skorzystać z upadłości konsumenckiej?

Masz długi? Chciałbyś się ich szybko i skutecznie pozbyć? Jest na to rada: upadłość konsumencka. Zobacz, kto i kiedy może skorzystać z sądowego umorzenia zadłużeń.

www.comperia.pl
2017-04-28
Sprawdź swoje punkty karne w Profilu Zaufanym

Od 24 kwietnia osoby, które chcą sprawdzić stan posiadanych punktów karnych, mogą to zrobić poprzez Profil Zaufany. Bezpłatnie. Profil Zaufany założyć można przez bankowość elektroniczną wybranych banków, m.in. PKO BP.

www.comperia.pl
2017-04-27
Polacy chętniej przenoszą konta za pomocą Ogniva

W ciągu trzech pierwszych trzech miesięcy tego roku aż 9 860 osób przeniosło swój rachunek do innego banku za pomocą systemu Ognivo. TO o 63% więcej niż w ubiegłym roku.

www.comperia.pl
2017-04-26
Jak wybrać tani kredyt na samochód?

Zaciągając jakikolwiek kredyt, chcemy, by był jak najtańszy. O ile w przypadku pożyczek gotówkowych wybranie tej najkorzystniejszej nie sprawia wiele kłopotu, to przy tak złożonych produktach finansowych, jakimi są kredyty samochodowego, sprawa się komplikuje. Jak zatem wybrać tani kredyt na samochód? Wyjaśniamy, o czym należy pamiętać.

www.comperia.pl
2017-04-25
Na czym polega screen scraping?

Screen scraping to technika, która pozwala na łatwe pozyskiwanie danych personalnych przez niepowołane do tego podmioty. Z tego względu obawy przed jej wprowadzeniem do bankowości wyraziła KNF.

www.comperia.pl
Najnowsze porady