Artykuły finansowe

2017-07-19
Ustawa o kredytach hipotecznych: nowe przepisy dla pośredników już od soboty

Już od soboty (22 lipca) w Polsce zaczną obowiązywać przepisy ustawy o kredycie hipotecznym. Zmiany będą znaczące nie tylko dla samych konsumentów, ale przede wszystkim dla branży pośrednictwa finansowego, która została postawiona przed nie lada wyzwaniem. Pośrednicy mają już tylko 3 dni, by dostosować się do nowych regulacji.

www.comperia.pl
2017-07-18
Mieszkanie Plus wkracza do Warszawy

Program Mieszkanie Plus nabiera tempa. Dzięki przekazaniu pod inwestycję terenów, którymi do tej pory zarządzała Poczta Polska, kolejne bloki BGK Nieruchomości wybuduje na warszawskich Odolanach.

www.comperia.pl
2017-07-18
Dolcan podzielił losy SK Banku. Sąd ogłosił bankructwo

Dolcan Plus - stołeczny deweloper zamieszany w aferę upadłości SK Banku - właśnie zbankrutował. Majątkiem Dolcana będzie teraz zarządzać syndyk. Pod znakiem zapytania stoją losy klientów dewelopera. Wielu z nich może stracić swoje mieszkania, mimo że już raz za nie zapłacili.

www.comperia.pl
2017-07-13
Ile kosztuje ubezpieczenie do pracy za granicą?

Wyjeżdżasz za granicę do pracy sezonowej? Nie lekceważ ryzyka i zabezpiecz się przed niespodziewanymi wydatkami na leczenie w razie nagłej choroby lub wypadku. Koszt polisy chroniącej turystę zarobkowego jest naprawdę niewielki.

www.comperia.pl
2017-07-12
Nowe dopłaty MdM na 2017 r. dostępne już od sierpnia

Już za kilka tygodni ponownie będzie można składać wnioski o dofinansowanie MdM z wypłatą jeszcze w tym roku! 7 lipca Sejm przyjął nowelizację ustawy o programie Mieszkanie dla Młodych.

www.comperia.pl
2017-07-01
Zmiany w ustawie hazardowej. Banki będą przyglądać się przelewom

Od dziś (1 lipca 2017 roku) w Polsce obowiązują nowe przepisy w ustawie o grach hazardowych, nakładające na banki dodatkowe obowiązki. Od teraz banki będą musiały aktywnie przeciwdziałać uczestnictwu swoich klientów w nielegalnych grach przez Internet.

www.comperia.pl
2017-06-30
Kupuj bilety komunikacji miejskiej za 1 zł z Masterpass od mPay

Chcesz zaoszczędzić na biletach komunikacji publicznej? Teraz masz ku temu okazję – kupując bilet w aplikacji mPay, zapłacisz za niego tylko 1 zł.

www.comperia.pl
2017-06-30
Skąd Polacy biorą pieniądze na samochód?

Gotówka, kredyt, leasing, a może coś innego? Santander Consumer Bank sprawdził, w jaki sposób najczęściej Polacy finansują zakup samochodu.

www.comperia.pl
2017-06-29
4 fakty o automatycznym wznowieniu OC, które musi znać każdy kierowca

Wyjaśniamy, na jakich zasadach ubezpieczenie OC samochodu ulega automatycznemu przedłużeniu, w jakich przypadkach ten mechanizm nie zadziała i co trzeba zrobić, jeśli chcemy zmienić ubezpieczyciela.

www.comperia.pl
2017-06-29
Pułapki podczas zakupu wczasów przez Internet

Internet stał się niezwykle wygodnym kanałem zakupów różnego typu. Coraz częściej korzystamy z niego m.in. podczas wykupywania produktów finansowych, ubezpieczeniowych, a także wyboru i opłacania usług biur podróży. W związku z rozpoczynającym się sezonem wakacyjnym, warto przypomnieć kilka podstawowych zasad, jakich należy przestrzegać, decydując się na zakup wczasów przez Internet.

www.comperia.pl
2017-06-29
Egipt 2017: czy wczasy będą bezpiecznie?

W związku z trwającym w Egipcie stanem wyjątkowym Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza turystom wyjazdy do tego kraju. Wyjątkiem są podróże o miejscowości turystycznych leżących po stronie afrykańskiej nad Morzem Czerwonym: Hurghada, El-Gouna, Safaga, Marsa Alam oraz Sharm el-Sheikh na Półwyspie Synaj.

www.comperia.pl
2017-06-28
Wczasy z biurem podróży: co warto wiedzieć o reklamacji?

To już ósma edycja akcji „Przed wakacjami – co warto wiedzieć”, organizowanej wspólnie przez ponad 40 instytucji, które po raz kolejny edukują Polaków w zakresie praw turysty. O czym koniecznie trzeba wiedzieć przed wyjazdem na urlop z biurem podróży? Przedstawiamy skrót najważniejszych informacji.

www.comperia.pl
2017-06-14
Rodzaje obligacji skarbowych

Obligacje skarbowe to papiery wartościowe o oprocentowaniu porównywalnym do oprocentowania lokat, a sprzedawane przez Skarb Państwa za pośrednictwem Ministerstwa Finansów. Zanim zdecydujesz się na tę formę oszczędzania, powinieneś najpierw poznać rodzaje obligacji skarbowych, by wybrać te najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb.

www.comperia.pl
2017-06-12
Na czym polega klauzula prolongacyjna w OC?

Klauzula prolongacyjna to mechanizm, którego skutkiem jest automatyczne odnowienie umowy odpowiedzialności cywilnej  na kolejny okres. Oznacza to, że aby przedłużyć OC pojazdu na następny rok, posiadacz polisy nie musi o to wnioskować u ubezpieczyciela. Mechanizm ten nie zadziała jednak w każdym przypadku.

www.comperia.pl
2017-06-11
Arbiter Bankowy czy Rzecznik Finansowy? Do kogo zwrócić się o pomoc w sporach z bankami?

W sporach z podmiotami rynku finansowego: bankami, firmami pożyczkowymi, towarzystwami ubezpieczeniowymi etc. zwykły klient nie musi stać na straconej pozycji. Choć mało kogo stać na sztab wykwalifikowanych prawników, to każdy może się zwrócić o pomoc do jednej z wielu instytucji stojących na straży praw konsumenta. Wśród nich znajdziemy Arbitra Bankowego i Rzecznika Finansowego. Wyjaśniamy, w jaki sposób mogą oni wesprzeć nas w sporach z bankami.

www.comperia.pl
2017-06-10
Jak działa karta wielowalutowa?

Często wyjeżdżasz za granicę? Zamiast zabierać w podróż zwykłą kartę do konta, wymień ją na kartę wielowalutową. Zaoszczędzisz na kosztach przewalutowania płatności. Wszystko dzięki temu, że korzystając z karty wielowalutowej, płacisz bezpośrednio w walucie transakcji.

www.comperia.pl
2017-06-08
Zakup mieszkania w kamienicy - czy to na pewno opłacalna inwestycja?

Atrakcyjna lokalizacja, duża wartość historyczna budynku i łatwy dostęp do komunikacji miejskiej to główne atuty mieszkań w kamienicach. Niestety inwestowanie w leciwe nieruchomości, pamiętające czasy wojny, wiąże się jednak i z ryzykiem, którego kupcy nie zawsze są świadomi.

www.comperia.pl
Najnowsze porady