Artykuły finansowe

2013-12-11
Czym jest zdolność kredytowa?

Zdolność kredytowa to termin, z którym klienci banków, a zwłaszcza ci, ubiegający się o dofinansowanie, spotykają się nie raz. Dla wielu osób wymagania w zakresie zdolności kredytowej mogą wydać się barierą nie do przeskoczenia. Jeśli planujemy zaciągnięcie kredytu na kupno mieszkania lub samochodu, to lepiej już teraz dowiedzieć się, jak oblicza się zdolność kredytową i czy można trafnie oszacować ją samemu.

www.comperia.pl
2013-12-11
Kiedy potwierdzamy transakcje PIN-em, a kiedy podpisem?

Klienci płacący za zakupy kartą płatniczą są zobowiązani do potwierdzenia transakcji, wprowadzając na klawiaturze terminala numer PIN bądź składając podpis na wydruku z urządzenia. Warto wiedzieć, które z dokonywanych przez nas płatności zatwierdzamy kodem PIN, a kiedy finalizacja transakcji wymaga od klienta potwierdzenia przez podpis.

www.comperia.pl
2013-12-11
Jak działa obciążenie zwrotne?

W sytuacji, gdy jako konsumenci zostajemy oszukani przez nieuczciwych sprzedawców, wydaje się nam, że stoimy na straconej pozycji. Okazuje się jednak, że dysponujemy narzędziem, które umożliwia nam odzyskanie pieniędzy straconych w wyniku nierzetelnie przeprowadzonej transakcji. Z pomocą przyjdzie nam wówczas tzw. obciążenie zwrotne. Mogą z niego skorzystać klienci dokonujący płatności kartą.

www.comperia.pl
2013-12-11
Kredyt samochodowy - jak to działa?

Pomimo tego, że samochód wciąż jest zaliczany do dóbr luksusowych, dla wielu z nas jest także dobrem niezbędnym. Sprawia to, że szukamy możliwie najkorzystniejszych rozwiązań, pozwalających nam na zakup wymarzonego pojazdu. Jedną z ciekawszych i godnych rozważenia propozycji finansowania pojazdu oferowanych przez banki jest kredyt samochodowy.

www.comperia.pl
2013-12-11
Kontroluj wydatki dziecka z pomocą karty przedpłaconej

Nauczenie dzieci odpowiedzialnego korzystania z pieniędzy jest ważnym zadaniem, przed którym stają rodzice dorastających pociech. W przypadku płatności gotówkowych jest to dość trudne zadanie, jednak z pomocą przychodzą karty przedpłacone, które umożliwiają kontrolowanie wydatków naszych podopiecznych.

www.comperia.pl
2013-12-11
Kredyt gotówkowy przez telefon - czy to aby bezpieczne?

Klienci banków coraz częściej oczekują zwiększania poziomu wygody obsługi bankowej, ograniczenia formalności i przyspieszenia decyzji kredytowych. Popularne z czasem stało się więc składanie wniosków o kredyt czy konto osobiste drogą online oraz przez telefon. Czy jednak możliwe jest przejście przez całą procedurę kredytową jedynie ze słuchawką w ręku i czy jest to bezpieczna opcja?

www.comperia.pl
2013-12-11
Jak skutecznie zareklamować transakcję kartą płatniczą?

W dzisiejszych czasach najwygodniejszą formą płatności za dokonane zakupy jest transakcja kartą płatniczą. Niestety, z czego niezbyt często zdajemy sobie sprawę, ten sposób finansowania, podobnie jak w przypadku rozliczania się za pomocą gotówki, również wiąże się z możliwością niespodziewanej utraty pieniędzy. Może to być skutkiem mniej lub bardziej celowego działania osób trzecich. Oczywiście nie jesteśmy w takich przypadkach na straconej pozycji, jednak powinniśmy wiedzieć, jak skutecznie zareklamować transakcję kartą płatniczą.

www.comperia.pl
2013-12-11
Najtańszy kredyt gotówkowy na święta

Czy już wiesz, do którego banku warto udać się po kredyt gotówkowy na święta? Prezentujemy najkorzystniejsze oferty pożyczek świątecznych w grudniu 2013 roku.

www.comperia.pl
2013-12-11
Poręczyłeś kredyt? Uważaj!

Poręczenie jest jedną z popularnych form zabezpieczenia kredytu i jednocześnie skuteczną metodą podwyższania wiarygodności kredytowej. Na co powinien uważać poręczyciel przy składaniu podpisu na umowie pożyczki zaciąganej przez inną osobę?

www.comperia.pl
2013-12-11
Kiedy długi współmałżonka przechodzą na nas?

Czy wiesz, jak chronić się przed długami współmałżonka? Zobacz, kiedy zobowiązania męża lub żony bank może ściągnąć z majątku wspólnego.

www.comperia.pl
2013-12-10
Nowa oferta dla firm - kredyt pod zwrot VAT-u

W okresie spowolnienia gospodarczego finanse większości gospodarstw domowych mają się nieco gorzej, niż jeszcze kilka lat temu. Na zagrażające wielu Polakom finansowe tarapaty nie mogą pozwolić sobie zwłaszcza firmy, gdyż kilka mniej dochodowych miesięcy pod rząd może przesądzić o upadku przedsiębiorstwa. Rozwiązaniem problemu niedoboru gotówki może być nowa inicjatywa kredytowa, stworzona przez banki. Ta oferta to kredyt dla firm pod zwrot VAT-u. 

www.comperia.pl
2013-12-10
Na czym polegają kredyty z gwarancją de minimis?

W obecnych czasach przedsiębiorcy napotykają wiele trudności związanych z wprowadzeniem firmy na właściwe tory. By wesprzeć ich dążenia do rozwoju, rząd przygotował kilka form pomocy, a jedną z nich jest gwarancja de minimis udzielana do kredytów. Sprawdź, na czym polega. 

www.comperia.pl
2013-12-10
Kredyt hipoteczny a umowa na czas określony

Banki z reguły preferują kredytobiorców, których umowy o pracę zawarte są na czas nieokreślony. Dotyczy to zwłaszcza długich zobowiązań, czyli kredytów na dom lub mieszkanie. A co z tymi osobami, które mogą wykazać się jedynie umową na czas określony? Oni też mają szansę na kredyt hipoteczny, a taką możliwość dają m.in. Deutsche Bank, Pekao oraz PKO BP.

www.comperia.pl
2013-12-10
Warunki otrzymania kredytu hipotecznego

Wybierając się do banku po jakikolwiek kredyt, zawsze chcemy by był on dla nas jak najbardziej korzystny. Tyczy się to zwłaszcza kredytu hipotecznego, który spłaca się przecież długimi latami. Jakie są warunki otrzymania kredytu pod hipotekę i co zrobić, żeby był on dla nas opłacalny?

www.comperia.pl
2013-12-10
Firmowe dylematy, czyli co wybrać - poręczenie czy gwarancję de minimis?

Niekiedy sytuacja ekonomiczna zmusza przedsiębiorców do pożyczenia niezbędnej im gotówki z banku. I tu pojawia się pytanie: co wybrać – poręczenie czy gwarancję de minimis? Trudno o jednoznaczną odpowiedź, bo wszystko zależy od celu, jaki chcemy sfinansować z bankowego wsparcia. Gwarancja de minimis zabezpieczy bieżącą płynność, poręczenie z kolei pomoże nam zrealizować także cele inwestycyjne.

www.comperia.pl
2013-12-10
O ile pożyczka hipoteczna jest tańsza od kredytu gotówkowego?

Większe wydatki najchętniej finansujemy ze środków uzyskanych z kredytów gotówkowych oraz pożyczek hipotecznych. Jeśli nie możesz zdecydować, który rodzaj zadłużenia będzie dla Ciebie lepszym rozwiązaniem, powinieneś porównać oba typy ofert, skupiając się zarówno na obowiązujących w nich kosztach, jak i zasadach spłat.

www.comperia.pl
2013-12-10
Kredyty obrotowe dla firm - co je wyróżnia?

Każda firma może w pewnym momencie swojego istnienia napotkać na problemy finansowe – jakie rozwiązania w takiej sytuacji pozwalają wyjść na prostą? Najczęściej przedsiębiorcy decydują się na kredyt obrotowy. Czym jest ten rodzaj pożyczki i co go wyróżnia spośród innych bankowych produktów finansowych oferowanych firmom?

www.comperia.pl
Najnowsze porady