Artykuły finansowe

2013-11-22
Prezentujemy warunki kredytu 50 na 50


Samochody mają to do siebie, że oprócz wygody, którą nam zapewniają, są źródłem niekończących się wydatków. Te oczywiście zaczynają się w chwili samego zakupu, bo zafundowanie sobie wymarzonego auta nie zawsze leży w granicach naszych możliwości finansowych. Dla tych, którzy jednak zgromadzili na ten cel już pewne oszczędności i brakuje im stosunkowo niewielkiej ilości gotówki, prezentujemy warunki kredytu samochodowego 50 na 50.

www.comperia.pl
2013-11-22
Czy kredyt refinansowy się opłaca?


Przy długoterminowych kredytach hipotecznych często mamy do czynienia z sytuacją, gdy po jakimś czasie na rynku pojawiają się znacznie lepsze oferty – głównie z powodu zmiany wysokości marż banków. Możemy oczywiście dalej spłacać swój kredyt i nie zawracać sobie głowy nowymi produktami, ale można też przyjrzeć się warunkom obecnych propozycji i zamienić swoje zobowiązanie na tańsze. Kiedy warto refinansować kredyty i czy w ogóle można uznać, że taka operacja zawsze się opłaca?

www.comperia.pl
2013-11-22
Coraz chętniej pożyczamy w firmach pozabankowych


Według najnowszych sondaży Polacy coraz częściej decydują się na zaciąganie pożyczek w firmach pozabankowych. Dlaczego parabanki tak przyciągają klientów?  Z pewnością nie ze względu na niskie oprocentowanie. Sprawdźmy więc, z czym wiąże się pożyczanie w parabankach.

www.comperia.pl
2013-11-20
Jak bezpiecznie korzystać z karty kredytowej w sieci?


W erze postępującej elektronizacji i technicyzacji społeczeństwa coraz więcej banków skupia się na popularyzowaniu swoich usług udostępnianych w formie elektronicznej. Gros z nas obsługuje już swoje rachunki osobiste przez Internet, niejednokrotnie płacąc za zdalne zakupy kartą (debetową bądź kredytową). Tylko, jak bezpiecznie korzystać z karty kredytowej w sieci, by uchronić się przed kradzieżą danych?

www.comperia.pl