Artykuły finansowe

2013-12-04
Jak zareklamować kartę płatniczą?


Klienci powinni zdawać sobie sprawę z tego, że kartę płatniczą także można zareklamować. Mało tego, można to zrobić o każdej porze dnia i nocy, a obowiązkiem banku jest potwierdzenie przyjęcia złożonego przez nas wniosku zgodnie z umową, którą z nami zawarł. Dokładne przepisy reguluje ustawa o elektronicznych instrumentach płatniczych z 12 września 2002 r.

www.comperia.pl
2013-12-04
Omawiamy rodzaje kredytów konsumenckich

Istnieją różne rodzaje kredytów konsumenckich. Należą do nich zwykły kredyt gotówkowy, kredyt samochodowy, kredyt w rachunku osobistym oraz karta kredytowa. Co wyróżnia poszczególne rodzaje i jakie korzyści płyną z konkretnych wyborów?

www.comperia.pl
2013-12-04
Jakich dokumentów wymaga bank do kredytu dla firm?


Uzyskanie kredytu przez osobę fizyczną, czyli mówiąc inaczej - przez klienta indywidualnego, jest o wiele łatwiejsze niż w przypadku klientów biznesowych. Zwłaszcza w kwestiach formalnych. Jakich dokumentów wymaga bank od firm w przypadku wnioskowania o kredyt?

www.comperia.pl
2013-12-03
Te banki oferują kredyty dla firm bez dochodów


Statystyki pokazują, że polskie przedsiębiorstwa nie są obecnie zbyt skłonne do korzystania z bankowych kredytów. Część z nich zwyczajnie tego nie potrzebuje, a ci, którzy miewają problemy z płynnością finansową bądź też chcą inwestować w rozwój, często napotykają na przeszkody stawiane przez same instytucje finansowe. Właśnie dla tej grupy firm przygotowaliśmy małą podpowiedź: Idea Bank, FM Bank oraz Meritum Bank – te banki oferują kredyty dla firm bez dochodów.

www.comperia.pl
2013-12-03
Czy korzystanie z bankomatu zawsze jest bezpieczne?


Korzystanie z bankomatu niesie ze sobą zagrożenia związane ze stratą pieniędzy w wyniku kradzieży. Złodzieje wymyślają coraz to nowe sposoby, aby dostać się do naszych kont. Jak w takim razie sprawić, żeby wypłacanie pieniędzy było bezpieczne?

www.comperia.pl
2013-12-01
Karty chipowe lepsze od magnetycznych


Bezpieczeństwo transakcji bankowych powinno mieć dla nas ogromne znaczenie. Producenci coraz chętniej wypuszczają na rynek karty chipowe, odchodząc od przestarzałych już pasków magnetycznych. Dlaczego? Dlatego, że sfałszowanie kart z mikroprocesorem jest niemal niemożliwe.

www.comperia.pl
2013-12-01
Czy kredyt gotówkowy zero procent jest tani?


Banki zachęcają klientów do wybierania ich kredytów czy zakładania kont na różne sposoby. Jednym z nich są promocje typu - kredyt gotówkowy 0 procent. Tylko, czy rzeczywiście, decydując się na taka ofertę, zapłacimy tylko tyle, ile pożyczyliśmy?

www.comperia.pl
2013-12-01
Kredyt na 0%, czyli jak kłamią reklamy

Banki zachęcają klientów do wybierania ich kredytów czy zakładania kont na różne sposoby. Jednym z nich są promocje typu - kredyt gotówkowy 0 procent. Tylko, czy rzeczywiście, decydując się na taka ofertę, zapłacimy tylko tyle, ile pożyczyliśmy?

www.comperia.pl
2013-11-30
Czy kredyty gotówkowe w SKOK-ach są tanie?


SKOK-i często oferują warunki kredytowania tak samo korzystne, jak banki. Niestety, mimo że samo oprocentowanie może stać na przyzwoitym poziomie, istnieje kilka opłat typowych tylko dla kasy spółdzielczej, które generują dodatkowe koszty pożyczek. Czy można wziąć tani kredyt gotówkowy w SKOK-u?

www.comperia.pl
2013-11-30
Kiedy trafiamy do BIK-u?

Biuro Informacji Kredytowej przez wielu konsumentów jest błędnie utożsamiane z czarną listą nierzetelnych dłużników. W rzeczywistości jest to organizacja, której zadanie polega na gromadzeniu, przetwarzaniu i udostępnianiu informacji o kredytobiorcach. Sprawdźmy więc, kiedy trafiamy do rejestru BIK i co się z tym wiąże.

www.comperia.pl
2013-11-30
Wymieniamy rodzaje kart płatniczych


Istnieje kilka rodzajów kart płatniczych, wśród których wymienić należy karty: kredytowe, debetowe, obciążeniowe, przedpłacone oraz - rzadko już spotykane - karty bankomatowe. Każdy z wymienionych typów charakteryzuje się innymi funkcjami, umożliwiając posiadaczowi karty wykonywanie konkretnych działań. Sprawdź, co zyskujesz, decydując się na któryś z "plastików".

www.comperia.pl
2013-11-30
Co robić, jeśli ostatnia transza nie wystarczy?


Starając się o kredyt na wykończenie domu lub mieszkania w obcej walucie mamy do dyspozycji dwa jego rodzaje – denominowany oraz indeksowany. W przypadku kredytu denominowanego czasem zdarza się, że ostatnia transza nie wystarczy do dokończenia inwestycji. Dlaczego tak się dzieje i co robić w takiej sytuacji?

www.comperia.pl
2013-11-30
JEREMIE - kredyty dla firm z dofinansowaniem unijnym

Młodzi przedsiębiorcy nie zawsze mają pod górkę już na samym starcie. Wszystko dzięki projektom takim jak inicjatywa JEREMIE, czyli kredyty dla firm z dofinansowaniem unijnym, które można przeznaczyć na takie inwestycje jak zakup maszyn, środków transportu, wdrożenie ulepszeń technologicznych czy utworzenie nowych miejsc pracy. Niestety, skorzystać z tego typu pomocy mogą tylko biznesmeni prowadzący działalność w jednym z sześciu województw.

www.comperia.pl
2013-11-29
Jak poprawić scoring kredytowy?


Uzyskanie kredytu jest sprawą niezwykle łatwą. Niestety tylko w reklamach i na ulotkach bankowych. W rzeczywistości wszystko wygląda nieco inaczej, a o tym, czy i na jakich warunkach kredyt dostaniemy, decyduje nasz scoring kredytowy. Czym jest wspomniany wskaźnik i jak sprawić, by działał on na naszą korzyść?

www.comperia.pl
2013-11-29
Jakie raty kredytu wybrać - malejące czy równe?


Kredytobiorca szukający korzystnego kredytu hipotecznego musi podjąć wiele trudnych decyzji podczas dopasowywania parametrów proponowanej mu przez bank oferty do swoich potrzeb. Między innymi zostaje postawiony przed wyborem sposobu spłaty hipoteki – w ratach równych bądź malejących. Która z tych dwu opcji będzie bardziej opłacalna?

www.comperia.pl
2013-11-29
Jak obejść brak zdolności kredytowej?

O tym, że nie jest łatwo zdobyć kredyt hipoteczny, wiadomo nie od dziś. Wiele osób boryka się z problemem braku zdolności kredytowej w związku z pracą na umowach, na których widnieje mniejsza pensja, niż ta dostawana do ręki. Jak w takim razie obejść przepisy bankowe, by otrzymać pieniądze na zakup wymarzonego mieszkania?

www.comperia.pl
2013-11-29
Plusy i minusy kredytu odnawialnego w koncie


Kredyt odnawialny często kojarzony jest z debetem w koncie, chociaż faktycznie są to dwa oddzielne produkty. Jak każdy kredyt, także i ten ma swoje plusy oraz minusy. Przyjrzyjmy się, co do nich należy.

www.comperia.pl