Stwórz własną analizę finansową i przedstaw ją na wykresie

Analitycy porównywarki finansowej Comperia.pl od lat zbierają dane o rynku produktów bankowych w Polsce, analizują je i wyciągają wnioski dotyczące aktualnej sytuacji. Teraz postanowiliśmy dać taką możliwość naszym użytkownikom i stworzyliśmy Comperia Analytics. Oddajemy w ręce internautów narzędzia, dzięki którym samodzielnie będą mogli zestawić wybraną przez siebie lokatę z innymi i porównać z aktualną średnią rynkową, obliczyć, ile będzie wynosiła rata ich kredytu hipotecznego w zależności od zmian stóp procentowych, zobaczyć zestawienie pięciu najlepszych kredytów gotówkowych, albo… Nie sposób wymienić wszystkich możliwości Comperia Analytics, aplikacji, która dane finansowe, zarówno te archiwalne, jak i aktualne, przedstawia na czytelnych, łatwych do pobrania wykresach. A więc do dzieła – stwórz własną analizę finansową, a jej wyniki zobacz na diagramie.

Materiały dla dziennikarzy i blogerów

Materiały prasowe od redakcji

Najnowsze rankingi redakcji Comperia.pl

Rankingi, raporty, analizy

Najlepsze konta firmowe: wrzesień 2017
Jedynie 7 kont firmowych ma do wyboru przedsiębiorca, który chce założyć rachunek bieżący za bezwarunkowe 0 zł. W pozostałych przypadkach dopiero spełnienie dodatkowych wymogów pozwala na obniżenie...
21.09.2017
Najlepsze pożyczki pozabankowe na wysokie kwoty
Potrzebujesz większej sumy pieniędzy na remont, naprawę auta lub inne nagłe wydatki, ale nie chcesz pożyczać od rodziny, ani narażać się na bankowe formalności? Masz do dyspozycji jeszcze jedno...
11.09.2017
Najlepsze kredyty gotówkowe na 4000 zł
Poszukujesz taniego kredytu na drobne wydatki? Redakcja Comperia.pl sprawdziła, w których bankach można pożyczyć 4000 zł na 24 miesiące na najkorzystniejszych zasadach. Zwycięzcą okazał się PlusBank.
01.09.2017
ARTYKUŁY

Pomoc

Co to jest Comperia Analytics?

Comperia Analytics to profesjonalne narzędzie do samodzielnego generowania wykresów. Platforma umożliwia tworzenie historycznych diagramów pokazujących oprocentowanie produktów bankowych, średnie marże kredytowe, poziom rynkowych stóp procentowych oraz wahania kursów walutowych.

Skąd pochodzą dane wykorzystywane w Comperia Analytics?

Comperia Analytics czerpie dane z wewnętrznej bazy porównywarki finansowej Comperia.pl oraz z ogólnodostępnych źródeł. Są w niej zawarte wszystkie niezbędne informacje dotyczące oprocentowania lokat, kont oszczędnościowych, kredytów gotówkowych oraz kredytów hipotecznych.

Jaki przedział czasu obejmują dane dostępne w Comperia Analytics?

Platforma zawiera dane od stycznia 2010 roku do dnia dzisiejszego.

Jak wygenerować wykres?

W celu wygenerowania wykresu w pierwszym kroku należy ustawić interesujące nas parametry przy użyciu filtrów umieszczonych w górnej części ekranu, a następnie kliknąć przycisk "Zastosuj zmiany" umieszczony w jego centralnej części.

Jak często aktualizowane są dane w Comperia Analytics?

Dane zawarte w Comperia Analytics aktualizowane są codziennie o północy.

Dlaczego Comperia Analytics nie działa?

Problem może wynikać z używania starej wersji przeglądarki internetowej. Uprzejmie prosimy o dokonanie stosownej aktualizacji i ponowne ustawienie interesujących Cię parametrów.

W jaki sposób mogę udostępnić wykres?

W celu udostępnienia wygenerowanego wykresu wystarczy kliknąć przycisk "Udostępnij wykres" znajdujący się po lewej stronie pod wykresem. Użytkownik Comperia Analytics ma do wyboru trzy metody udostępniania: przy użyciu specjalnego linka, przy wykorzystaniu swoich profili na portalach społecznościowych oraz poprzez pobranie wykresu w formacie PDF.
Uwaga! Przed udostępnieniem wykresu konieczne jest zaakceptowanie LICENCJI.

Dlaczego wygenerowany przeze mnie wykres jest pusty?

Problem może wynikać z błędnego odznaczenia checkboxów (dezaktywacja wszystkich opcji) widocznych po prawej stronie wykresu.

Dlaczego po wybraniu konkretnych produktów nie pojawiły się one na wykresie?

Sytuacja taka może wystąpić, gdy użytkownik po wybraniu konkretnego produktu zmieni zakres czasu w filtrach zamieszczonych w górnym menu. Operacja taka spowoduje wyłączenie wykresu ukazującego dany instrument - jeśli nie był on dostępny w nowo ustawionym przedziale czasowym.

Dlaczego po wybraniu konkretnego produktu pokazująca go linia urywa się w połowie wykresu?

Urwana linia lub tylko pewien jej odcinek widoczny na wykresie oznacza, że wybrany przez Ciebie produkt został już wycofany z aktualnej oferty banku. Taka sytuacja może wystąpić w przypadku instrumentów promocyjnych, które z reguły są oferowane wyłącznie przez krótki okres czasu lub instrumentów z tzw. starej linii produktowej.